#ЧужихДітейНеБуває: сплачуй борги, бо залишися без спадщини

З прийняттям законів #ЧужихДітейНеБуває державні  виконавці отримали значні важелі впливу на неплатників аліментів. Це і тимчасове обмеження в правах щодо виїзду за кордон, керувати транспортним засобом, полювати та користуватися зброєю, притягнення боржників до суспільно корисних робіт. Проте, чому ж  ми й досі зустрічаємо випадки коли батьки роками не допомагають своїм дітям? Відповідь на це запитання шукали у начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олега Тимченка.

«Так, дійсно у своїй роботі державні виконавці стикаються з ситуацією, коли боржник роками не платить аліменти, немає майната роботи, а головне– бажання допомагати своїй дитині. Здавалося б, ці ситуації безвихідні, адже застосування тимчасових обмежень у правах та направлення на  суспільно корисні роботи – іноді не допомагають погасити тисячі боргу. Але якщо боржник отримає спадщину, за рахунок неї будуть погашені борги», – розповідає Олег Тимченко.

Як підтвердження цьому головний юрист області розповів реальні історії,  коли отримання спадщини стало засобом погашення боргів. Житель м. Горішні Плавні погасив 189 тис. грн боргу коли отримав у спадок квартиру.   Інша історія жителя Зіньківського району, який понад чотири роки забував сплачувати аліменти своїй донці, але був змушений це зробити, коли отримав у спадок земельний пай.  Чоловік одним платежем погасив заборгованість у 27 тис. грн.

Трапляються випадки, коли у боржника не лише відсутнє будь-яке майно, а ще він не з’являється на виклики державного виконавця та переховується. У разі, якщо державному виконавцю не вдається встановити місце знаходження боржника, його можуть оголосити у розшук. Тоді справа за правоохоронними органами.

«Одного разу зіткнувся з ситуацією, коли державні виконавці оголосили чоловіка у розшук, а колишня дружина мала його номер телефону,  щоб син інколи спілкувався з батьком, проте не надала цю інформацію виконавцям та ніяк не посприяла в стягненні боргу. Тож важливо щоб громадяни теж брали активну участь у процесі стягнення заборгованості», – наголосив Олег Тимченко.

Звертаємо увагу, що при Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області діє телефонна гаряча лінія з питань діяльності державної виконавчої служби області: 066 615 77 83 (з 8:30 до 17:15, понеділок-п’ятниця).

Прес-служба ГТУЮ у Полтавській області. 

 

Все по темі: #ЧужихДітейНеБуває  спадщина  сплата боргів 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин