Великий успіх юних кременчуцьких легкоатлетів – паралімпійців

Фінальні змагання Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики відбулися у м. Одеса  2 – 6 червня.

Для юних спортсменів з обмеженими можливостями Всеукраїнська Спартакіада «Повір у себе» є головним стартом року, до якого в усій країні діти та їх тренери починають готуватися заздалегідь з 1 вересня кожного року. Кременчук у цьому сенсі не є винятком.

У змаганнях з легкої атлетики вище згаданої Спартакіади минулого року брало участь 4 спортсменів, при чому одна зі спортсменок була 2003 р.н. – тобто то була її остання спартакіада. Така мала кількість юних спортсменів 2008 – 2004 років народження непокоїла керівництво Кременчуцької філії «Інваспорту», тренерів відділень легкої атлетики Полтавської обласної ДЮРСШІ та КДЮСШ «Авангард» м. Кременчука.

З 1 вересня 2018 року фахівці філії разом з тренерами-викладачами з легкої атлетики стали активно відвідувати навчальні заклади (загальноосвітні школи, ПТУ, коледжі тощо) та реабілітаційні центри з метою залучення до занять легкою атлетикою нових дітей з обмеженими можливостями.

Завдяки цьому до 1 жовтня 2018 року було знайдено 10 нових юних спортсменів, які почали відвідувати секції легкої атлетики Полтавської обласної ДЮРСШІ та КДЮСШ «Авангард» у м. Кременчуці.

Наприкінці грудня 2018 року – на початку січня 2019 р. у місті значно погіршилися погодні умови. Більшість дітей, особливо з ураженнями опорно-рухового апарату та наслідками ДЦП, часто фізично не мали змоги відвідувати тренування. Тому керівництво Кременчуцької філії «Інваспорту», незважаючи на її жалюгідний фінансовий стан, пішло на безпрецедентні заходи – було взято у оренду автотранспорт для доставки юних спортсменів на тренування. Це принесло свої плоди – вони належним чином змогли підготуватися до етапів Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе».

Перший (міський) етап Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики серед учнів з обмеженими можливостями закладів загальної середньої освіти міста Кременчука відбувся  11 березня 2019 року у легкоатлетичному манежі СК «Політехнік» КрНУ імені Михайла Остроградського. За його підсумками було визначено 9 учасників ІІ-го (обласного) етапу спартакіади з числа кращих спортсменів змагань у Кременчуці.

ІІ-ий (обласний) етап Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики пройшов 15 березня 2019р. в м. Полтава на базі  легкоатлетичного манежу стадіону «Ворскла» ім. Олексія Бутовського. За результатами цього етапу всі 9 учасників нашої команди вибороли право стати кандидатами на участь у фінальних змаганнях Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики. Остаточний відбір фіналістів залишився за керівництвом Укрцентру «Інваспорт». 7 травня Укрцентр «Інваспорт» своїм листом №683 повідомив імена семи фіналістів – кременчужан – до речі четверо з них – це дебютанти змагань такого високого рівня (до складу збірної команди Полтавщини ввійшло разом з нашими спортсменами 12 осіб, з них 7 – дебютанти, тобто у порівнянні з минулим роком команда оновилися більш ніж на половину).

І ось 2 червня юні кременчужани, їх тренер Ірина Зикова та 6 батьків – вболівальників прибули спеціальним вагоном пасажирського потягу Харків – Одеса до м. Одеса.

Спочатку юні спортсмени вдало пройшли медичну спортивну класифікацію та мандатну комісію, і були допущені до змагань.

У проведення змагань, до речі втрутилася негода – з ночі 3 червня йшов дощ, тому організатори спортивного заходу вирішили провести два змагальні дні, а ні три, як планувалося заздалегідь. Це додало багато труднощів усім – і спортсменам, і суддям, і самим організаторам .

Незважаючи на це, юні кременчужани чудово впоралися з поставленими завданнями і вибороли 6 золотих, дві срібних та три бронзові медалі.

 У змагальному класі Т-36 серед дівчат молодшої вікової групи дві золоті медалі у бігу на 100 та 200м виборола учениця 5 класу ліцею №17 «Вибір» імені М.В. Неленя Ірина Коренівська, яка на обох дистанціях значно поліпшила свої особисті рекорди і була єдиною з дівчат з наслідками ДЦП, хто стартував на цих змаганнях з колодок. Також у Ірини срібна медаль у стрибках у довжину з місця у змагальній групі F-35-36. Наразі загальний медальний доробок цієї дівчинки на фінальних змаганнях 2018 – 2019 років складає 3 золоті та 3 срібні медалі.

Дебютантка змагань такого високого рівня, 10-тирічна учениця 3 класу ЗОШ №18 Дар`я Новохацька цього разу виступала за рішенням медичного класифікатора у змагальному класі Т-37 молодшої групи , де перемогла на дистанціях бігу 60 та 100 м, крім того у неї бронзова медаль у метанні м’яча 160 г. змагального класу F-37.

Інша представниця цієї ж школи, теж дебютантка, учениця 6 класу Богдана Фролова перемогла серед спортсменів на візках (F-54, молодша вікова група) у метанні м’яча.

Другою за Дар`єю Новохацькою у бігу на 100 м була учениця 5 класу ЗОШ №16 Альбіна Павленко, яка виборола срібну медаль.

У старшій віковій групі серед хлопців виступав 14-тирічний учень 7 класу ЗОШ № 20 Олександр Година. Це були вже четверті фінальні змагання Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики для нього. І знову він не залишився без медалей. У хлопця перше місце на дистанції бігу 200 м змагального класу Т-36, бронзові медалі у бігу на 100 м ( змагальна група Т-35-36 ) та стрибках у довжину з місця у змагальній групі F-35-36.

Побажаємо їм подальших вдалих виступів та досягнення паралімпійських вершин.

Готували спортсменів до змагань тренер-викладач першої категорії Полтавської обласної ДЮРСШІ, ЗТУ Ірина Зикова, тренер-викладач відділення легкої атлетики інваспорту КДЮСШ «Авангард» м. Кременчука Вікторія Берчук, яка колись сама була переможницею фінальних змагань Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» з легкої атлетики у 2002 – 2003, та громадський тренер ГО КДЮЦС «Оріяна» Вадим Кулик.

Частину коштів на підготовку та участь юних спортсменів у цих змаганнях виділили міська влада Кременчука та Полтавський регіональний центр «Інваспорт».

Спонсорами підготовки та участі дітей у спартакіаді протягом 2018-19 років постійно виступали приватні підприємці Світлана Олійник, Володимир О.Самойленко, Віталій Бутенко, Андрій Бардін, Світлана Рождественська, Аліна Бондур, Віра Кириченко, Семен Лещинський, Вячеслав Височин, ПП «Еверест» (директор Олексій Линник), МКП «Екогаз» (директор Світлана Велігоцька), приватні нотаріуси Анатолій Веселовський, Наталія Волошина, Наталія Остахова та Надія Спиридович, ТОВ «Контакт плюс» (директор Петро Савенко), ТОВ «Оілгаз інвест» (директор Олена Наконечна), ТОВ НВП «Енерго плюс» (директор Євген Корф), ПАТ «Кременчуцький     колісний завод» (керівник Геннадій Леготкін), ПАТ «Кредмаш» ( голова наглядової ради – президент Микола Данилейко), старший тренер чоловічої паралімпійської збірної команди України з голболу Федір Дубровін, ТОВ «Промспецбуд» (директор Віктор Кузік), ПП «Світлодін» (директор Олена Захаріна), ТОВ ВКФ «Взаємодія» (директор Володимир Левченко). ПП «Галактика» (директор Вадим Біліченко) ,  ПП «Вега»(директор Олексій Чорний), ТОВ «Інтер Кар Інжінірінг»(директор Микола Клітін), ТОВ «Кредо»  (директор Віктор Міщенко ), ТОВ БФ «Хортиця» (директор Анатолій Тягло), ТОВ «Локомотив – сервіс» (директор Юрій Тараник), ТОВ «Техснаб» (директор Сергій Нєщєрєт), салон «Марія Арт Студіо» (директор Тетяна Борисова), Кременчуцька міська друкарня (директор Антон Самаркін), юридична фірма Руслана Ульянова

Посприяли успішній участі юних кременчужан у фінальних змаганнях Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе»  з легкої атлетики в м. Одеса Українська федерація спорту інвалідів з УОРА (президент Олена Зайцева), заступник начальника оргвідділу Укрцентру «Інваспорт» Наталія Алєксєєнко, головний тренер національної паралімпійської збірної команди України з легкої атлетики Андрій Фатєєв,  Полтавська обласна ДЮРСШІ (керівники Сергій Котьман та Наталія Барановська), старший тренер збірної команди Полтавської області з легкої атлетики серед інвалідів Людмила Циганко, ПП «Союз Авто   Експрес» (директор Костянтин Мирошниченко), таксі «Люкс» (керівники – Ігор Бєздєнєжних та Вадим Шушунов), КДЮСШ «Авангард» м. Кременчука (директор Дмитро Сошенко), начальник залізничного вокзалу ст. Кременчук Інна Дуганець, Кременчуцьке представництво страхової компанії «Брок Бізнес» (менеджер Алла Григоренко), Кременчуцький льотний коледж НАУ (начальник Володимир Головенський), спортивний клуб КрНУ імені Михайла Остроградського (керівник Петро Христенко), ВПУ №7 (директор Микола Несен), Кременчуцький обласний ЛФД (головний лікар Сергій Соколов), паралімпійський чемпіон 2012 р. з легкої атлетики Андрій Голівець, МСУ з легкої атлетики Владислав Косюк, ГО РСК «Спешиал Одімпік» м. Кременчука (президент Сергій Христенко), волонтерка з Одеси Юлія Маріно, Автозаводський та Крюковський територіальні центри з обслуговування населення  департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради (керівники відповідно Лариса Дзюба та Ольга Миронова).

Працівники Кременчуцької філії «Інваспорту» щиро всім їм за це вдячні.

Велика подяка батькам юних легкоатлетів, не тільки тим, діти яких брали участь у вище згаданому спортивному заході, а і усім іншим з них, які нас підтримували у цій справі: Андрію та Наталії Фроловим, Ірині Радько, Юлії Пацюк, Ірині Годині, Анні Павленко, Івану Баюну та Євгенії Іщенко, Петру та Світлані Зеркаль, Тетяні Чуріковій , Ірині Овсієнко, Юрію Лахно.

Валерій Лекумович, Марія Ільчук      

За матеріалами сайту ariana.ucoz.ua

Все по темі: Всеукраїнська Спартакіада "Повір у себе"  паралімпійців  успіх кременчуцьких легкоатлетів 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин