Кременчужан закликають до здачі крові

Щороку 14 червня в Україні традиційно відзначається Всесвітній день донора крові.

Добровільна здача крові — це почесна і благородна справа, адже сааме донори ціною своєї власної крові рятують життя іншим, часто, навіть незнайомим людям. Донор дарує можливість одужання, ще один день народження, ще один шанс на життя.

Сама здача крові для здорової людини абсолютно не шкідлива. Після кожної здачікрові в донора йде оновлення клітин — кістковий мозок продукує молоді, більш активні еритроцити, лейкоцити, тромбоцити. Крім того, організм виробляє невелику кількість стовбурових клітин, про користь яких сьогодні так багато говориться.

Сприяє нормалізації кровообігу, профілактує серцево-судиннізахворювання, стимулює імунну систему, зменшує навантаження на печінку та селезінку. Ще один великий плюс заключається в здатності організму протистояти надмірним кровотечам та значно швидше відновлюватися після них. За 60 днів повністю відтворюється склад крові, що сприяє тому, що організм донора підтримує здорові функціональні властивості.Переливання крові та її препаратів щорічно сприяє порятунку мільйонів людських життів, робить більш якісним життя пацієнтів, що страждають від загрозливих для життя станів, дозволяє проводити складні медичні та хірургічні втручання. Ситуація, що склалася на сходіУкраїни, перебуває в центрі уваги всього суспільства, адже нині практично немає байдужих до майбутнього нашої країни. Для багатьох пораненихмешканців та бійців АТО, які стоять на захисті України, єдиним шансом на збереження життя є переливаннякрові. А тому важливість Всесвітнього дня донора крові пов’язана з безсумнівною важливістю самого донорства. Метою щорічного заходу є залученняздорових людей до добровільного, безоплатного донорства, об’єднання людей з турботою про кожного.

Для заохочення донорів держава пропонує донорам пільги: з метою адаптації організму до крововтрати чинним законом України про донорство крові передбачено звільнення донора від роботи в день кроводачі і на наступний день після неї зі збереженням середньої місячної зарплати.

Також законом передбачено присвоєння донору статусу “Почесного донора України”, якщо він безоплатно здасть кров у кількості 40 разових максимальних доз. Такі особи отримують посвідчення і їм вручається відповідний нагрудний знак.

Посвідчення «Почесний донор України» мають більше 100 тис. донорів. 527 –це кременчужани. 4кременчужанина мають звання «Заслужений донор України» (людина, яка здала 45 літрів крові).

Шановні донори, вітаємо всіх вас зі святом! Велика вдячність вам за те, що ви даруєте людям надію на порятунок, бо життя людини — найвища цінність, а порятунок його — найвища честь для тих, хто долучається до цього. Бажаємо вам добра, благополуччя і миру, будьте завжди здорові та горді за те, що подарували життя іншій людині.

Пропонуємо всім долучатися до донорства, адже набуття цього статусу є свідченням відповідального ставлення до свого здоров’я, активної життєвої позиції та можливості принесення користі суспільству. На вас чекають за адресою: вул. Івана Мацепи,8.

Забір крові проводиться з 8 до 12 щодня (субота, неділя –вихідні).

Телефон для довідок: 3-71-12, 3-71-08, 067-528-72-27.    

 @bloodcentr.kr (інстаграм)

Кулєшова Людмила Іванівна
завідуюча відділення Комплектації Донорских Кадрів
КП “Кременчуцька ОСПКА” ПОР.

 

 

 

 

 

 

 

Все по темі: День донора  здача крові  кременчужани 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин