Бій за Раду

У вівторок, 11 червня, пройшло перше засідання Конституційного суду, який має вирішити, чи був указ президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради законним. Судді часто переривали засідання і навіть отримували попередження про мінування, щоправда, фейкове. Дива не сталось, і того ж дня Україна рішення не отримала. Судді повідомили, що вже до 29 червня дадуть відповідь на питання, яке турбує більшість українців.
Про розпуск Ради новий президент України Володимир Зеленський оголосив 21 травня. А вже наступного дня, 22 травня, підписав указ про розпуск і призначив позачергові вибори ВР на 21 липня.
Однак не всі погодились із таким указом президента, і 62 депутати Верховної Ради звернулися в Конституційний суд із проханням перевірити, чи відповідає закону рішення гаранта.

Засідання

Тож 11 червня розпочався розгляд справи по суті. Камінням спотикання стала коаліція. На думку команди Зеленського, її не існує з 2016 року, а от протилежна сторона наполягає на тому, що розвалилася коаліція тільки після виходу з неї «Народного фронту». Тобто, менше місяця назад.
О 10:00 годині почалося засідання, на якому були присутні 17 суддів із 12 мінімально необхідних. Гарант Володимир Зеленський також приїхав на засідання і звернувся до суддів: «Наша юридична позиція бездоганна. Сподіваюся, ви ухвалите рішення, за яке не буде соромно перед людьми. Я передам слово своєму представнику Федору Веніславському і залишу залу, щоб ніхто не сказав, що рішення винесене під тиском».
Суддя-доповідач Віктор Кривенко озвучив позицію 62-х нардепів, а Федір Веніславський, зі свого боку, ще раз нагадав: коаліції не існує з березня 2016-го. Суд практично одразу оголосив перерву, а правоохоронцям додали роботи – невідомий повідомив, що будівлю суду заміновано. Звісно, доволі швидко з’ясувалося, що мінування було фейковим, тож суд продовжив роботу.
Далі були дебати на тему, коли розпочала працювати коаліція, як це можна чи, навпаки, не можна зафіксувати. Та про те, коли ж та сама коаліція розпалась. Після чого було оголошено чергову перерву.
Під час громадських слухань судді намагалися з’ясувати, чи може відсутність рішень вважатися і фактичною відсутністю коаліції. Представник гаранта запропонував вимагати документи, які б довели, що коаліція працювала. А близько 18:00 глава КСУ Наталя Шаптала оголосила, що суд переходить до розгляду питання в закритому режимі.
Яке ж буде рішення – побачимо згодом.

Вибори

Однак, незважаючи на відсутність рішення суду, виборча кампанія у країні триває повним ходом. Одних кандидатів уже висунули, провели збори партій, декого навіть зареєстрували. Якщо суд визнає рішення щодо виборів неконституційними – що буде!? Тоді вибори повинні відбутися пізніше. Але коли? Якщо восени: як бути з кандидатами, які вже зареєструвалися? Усе скасувати? Хто тоді і з яким питанням піде до суду. Тож, скоріш за все, вибори таки будуть. І проведуть їх улітку, можливо, не 21-го липня, а 28-го, однак у те, що рішення президента визнають неконституційним, практично ніхто не вірить.

Округ 146

Якою буде остаточна кількість висуванців у народні депутати по кожному з округів ще невідомо. Однак їх кількість зростає щоденно. Достеменно відомо, що тут буде балотуватись діючий депутат Юрій Шаповалов – у нього і найвищий рейтинг серед усіх кандидатів. Якщо говорити про рейтинг партії, то на першому місці – партія «Слуга народу». Її представником на виборах став Фелікс Урін. Серед претендентів на крісло депутата Верховної Ради – депутати міської ради: Оксана Піддубна, Олександр Кальченко, Тетяна Сидерко, Геннадій Іванян, і це не повний список. Загалом очікується близько 60-ти кандидатів, скільки ж їх буде – побачимо згодом.

Все по темі: вибори  депутати  політика 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин