«Кременчук експортує!»: майданчик для розвитку експортних ініціатив

12-13 червня у Кременчуці, у великій сесійній залі Кременчуцької міської ради (пл. Перемоги, 2), розпочав роботу Експортний форум «Кременчук експортує!». Захід організував Центр інформаційної підтримки бізнесу Запоріжжя, заснований на базі Запорізької торгово-промислової палати за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу. Регіональний партнер – Кременчуцьке відділення Полтавської торгово-промислової палати.

Даний форум став темою номер один у обговоренні кременчужан, адже завдяки йому містяни мають можливість продвинути свій власний бізнес. Тим паче, що його метою є ніщо інше, як залучення малого та середнього бізнесу до включення в експортні відносини з партнерами на закордонних ринках, підтримання зовнішньоекономічних ініціатив та створення майданчика для презентації інноваційних рішень. Усе це має вагомий сенс, особливо для тих, хто не хоче стояти на місці і має на меті підкорення вищих горизонтів. Саме такі люди, які чітко знають, чого хочуть від життя, зібралися 12 червня на даному форумі.
Варто зауважити, що до Кременчука спеціально завітали авторитетні українські та закордонні спікери. У їх числі: експерт проекту CUTIS Уряду Канади Валерій Кокоть, представник ТПП України в Австрійській Республіці Райнер Штальтнер, директор Асоціації експортерів і імпортерів, експерт у галузі міжнародної торгівлі Микола Ларін, експерти програми GIZ Fit for Partnership with Germany Олена Луценко та Олександр Алєшко, президент Клубу експортерів Євгенія Литвинова, директор зі стратегічного розвитку Kaizen Institute Ukraine Ігор Снітівкер, інші досвідчені фахівці у сфері експорту.
Цього дня для присутніх було заплановано три тематичні блоки. А саме: розширення географії експорту українських компаній, інструменти підтримки та фінансування експортно-імпортної діяльності, внутрішньої кооперації, а також можливості програми Fit for Partnership with Germany.
Як і на будь-яких заходах, розпочалося все із вітальних виступів, після яких Валерій Кокоть, експерт проекту CUTIS Уряду Канади, розповів присутнім про нові можливості Канадсько-Українських відносин. А їх і справді більш ніж достатньо. Також учасники форуму дізналися про експорт української продукції до Японії, експорт продукції за допомогою електронних торгових майданчиків, особливості експорту в Ізраїль, про мрії та реалії українського експорту… А також про те, як експортувати на різні ринки, використовуючи зони вільної торгівлі та преференції у торгівлі на свою користь, пошук партнерів за кордоном, основи міжнародного маркетингу, європейський досвід та ще багато іншого.
Щодо можливості програми Fit for Partnership with Germany, то присутнім покроково пояснили, як вийти на німецький ринок, знайти там партнерів, про пастку першого контакту та чого чекають німці від українських компаній та чого чекаємо від них ми.
Неможливо оминути той факт, що активну участь у даних дискусіях взяли представники Полтавської області. Зокрема, директор КП «Інститут розвитку Кременчука» Андрій Мельник, представник Товариства охорони природи Юрій Сподін. Власним досвідом зовнішньоекономічної діяльності поділяться представники кременчуцьких компаній-експортерів: «Лукас», «Фабрика рукавних фільтрів», «КРЕМТЕКС».
Під час такого насиченого інформацією дня містяни змогли дізнатися про те, як експортувати українську продукцію до Японії, нові можливості Канадсько-Українських відносин, експорт за допомогою електронних торгових майданчиків, екологічні аспекти виготовлення продукції та ще багато важливих та цікавих тем, про які можна говорити довго. Недарма говорять, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Адже даний форум вартий того, щоб узяти у ньому участь.
Щодо сьогоднішнього дня, 13 червня, то він обіцяє бути не менш насиченим і продовжиться у форматі стратегічної бізнес-сесії. Тим паче, що учасники разом з експертами матимуть унікальну можливість розробити власний кейс з експортної діяльності за наступним планом:
Експортна діяльність. З чого почати?
Комерційна діяльність. Які пункти обов’язково повинні входити в комерційну пропозицію для розгляду її іноземними партнерами?
Маркетинг як важлива складова експортної діяльності.
Визначення походження товару. Формула розрахунку і вплив на кінцеву вартість товару на експорт.
Собівартість товару. Розрахунок експортних можливостей.
Варіанти оплати за товар і їх вплив на кінцеву ціну товару. Які ризики в кожному з варіантів?
Оптимізація процесу перевезення і страхування вантажів при експорті.
Всі витрати і ризики при формуванні ціни в експортній діяльності.
А по закінченні форуму заплановано візит на ПАТ «Виробничо-торговельну фірму «КРЕМТЕКС», яка є однією із найуспішніших експортерів Полтавської області.
Тож можна із впевненістю сказати, що форум проходить більш ніж продуктивно, а його завдання виконані повністю. І з часом підприємців малого та середнього бізнесу стане ще більше.

Все по темі: виробництво  економіка  Кременчук  промисловість  форум 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин