Трійця: Зелені свята

Українські православні готуються зустрічати одне з головних християнських свят – День Святої Трійці. Свято присвячене зішестю Святого Духа на послідовників Христа. Цей день також вважається днем народження Святої Вселенської соборної апостольської Церкви.

День Трійці відзначається на п’ятдесятий день після Великодня. Цього року православна Пасха припадає на 28 квітня. Таким чином, дата Святої Трійці 2019 в Україні припадає на 16 червня, неділю. Цей день є в Україні офіційним вихідним днем.

Історія і традиції

День Святої Трійці називають також П’ятидесятницею. Згідно Нового Заповіту, Святий Дух зійшов на апостолів на п’ятдесятий день після воскресіння Христового. Із Зішестя Святого Духа бере початок історія Християнської Церкви.
Готуючись до свого вознесіння, Христос попередив апостолів про зішестя на них Святого Духа.
На старозавітну П’ятидесятницю, яка відзначалася юдеями ще до народження Христа, як день прийняття Синайського законодавства, послідовники Сина Божого зібралися в Єрусалимі. У П’ятидесятницю над апостолами здійснилося хрещення «святим Духом та вогнем» – на них із неба зійшли язики полум’я, які не палили, але дарували нову духовну силу.
Крім духовної благодаті, апостоли також здобули в один момент знання багатьох іноземних мов, щоб проповідувати Євангеліє серед різних народів. Тоді ж апостол Петро виголосив перед жителями Єрусалима свою першу проповідь, після якої багато з них увірували.
З цього дива почалося існування Християнської Церкви.

Традиції на Зелені свята

На Святу Трійцю православні храми і будинки віруючих заведено прикрашати зеленню і квітами. У Зелену суботу напередодні Трійці українські домівки майорять букетиками з чебрецю, м’яти, любистка, полину, материнки та гілок берези, липи, клена, явора. Підлогу в хатах встеляють осокою або татарським зіллям (лепеха або аїр).
У церквах відбувається святкова літургія та вечірня. Наші пращури намагалися влаштовувати на Трійцю галасливі гуляння. Сьогодні православні намагаються використовувати вихідний на Трійцю, щоб провести час із сім’єю та родичами.
У неділю на Трійцю в Україні зберігся звичай вшановувати пам’ять померлих. За дохристиянським віруванням, на Зелені свята мерці вдруге (після Великодня) виходять на світ із землі. У ці Поминальні дні священики проводять відправи на кладовищах.
У понеділок святкують День Святого Духа, або Богодухів день, з яким пов’язано чимало язичницьких традицій. Популярним є обряд «водіння Тополі» (на Чернігівщині – «водити Вербу», на Поліссі – «водити Куста»), коли дівчата обирають з-поміж себе «Тополю» – найкрасивішу дівчину – і обходять все село з віншуваннями.

Все по темі: свято  традиції  Трійця 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин