Астрономи знайшли галактику, яка пережила зіткнення з нашою

У минулому році астрономам вдалося виявити карликову галактику Antlia 2 – перш невідомого супутника Чумацького Шляху.

Астрономи знайшли галактику, яка колись пройшла по зовнішньому краю Чумацького Шляху і в процесі втратила майже всіх своїх зірок. Ще 10 років тому астрономи з Берклі припустили, що нерівномірні «хвилі» щільності темної матерії, які спостерігаються на периферії Чумацького Шляху, виникли під впливом космічної катастрофи.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Naked Science з посиланням на arXiv.org.

Відповідно до їхніх гіпотезі, обурення створила карликова галактика, що пройшла по краю нашої, і вчені навіть передбачили її приблизну масу і поточне розташування. Однак жодна з відомих карликових галактик цими параметрами не відповідала, і лише тепер вдалося знайти підходящого кандидата на цю роль.

Автори гіпотези про давнє зіткненні – Лео Бліц і Суканья Чакрабаті – розповіли про свої нові знахідки на минулій в Сент-Луїсі конференції Американського астрономічного товариства (AAS).

Автори скористалися астрометричної даними, зібраними космічним телескопом Gaia, який з 2013 року з величезною точністю відстежує положення і швидкості більш ніж мільярда зірок. У минулому році в них вдалося виявити карликову галактику Antlia 2 – перш невідомого супутника Чумацького Шляху.

Розташована Antlia 2 приблизно на 130 кілопарсек і налічує менше трьох кілопарсек в поперечнику, що можна порівняти з Малим Магеллановою Хмарою. При цьому яскравість Antlia 2 набагато нижче: в ній практично немає сильно світяться зірок.

За словами астрономів, розміри, швидкість і розташування Antlia 2 “до смішного” близькі до передбаченим раніше для галактики, колись пройшла по краю Чумацького Шляху. За словами Суканья Чакрабаті, при цьому саме гравітація нашої Галактики, куди більш масивною, могла позбавити Antlia 2 здебільшого речовини і зірок, зробивши її такою тьмяною.

Все по темі: асторономи  галактика. зіткнення 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин