Вода таки була: вчені знайшли глину на Марсі

Марсохід Curiosity пробурив свердловини і взяв два зразка, а тепер підтвердив наявність великої кількості глинистих мінералів в них.

Ровер Curiosity виявив на схилах гори Шарп в кратері Гейл найбільші на сьогодні відкладення марсіанської глини, які, ймовірно, сформувалися на дні прадавнього озера або річки.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Science Alert.

Орбітальні апарати були першими, хто виявив глину на горі Шарп. Коли NASA вибрало Кратер Гейла в якості місця посадки MSL Curiosity, глина на горі Шарп була однією з цілей марсохода. Марсохід Curiosity пробурив свердловини і взяв два зразка, а тепер підтвердив наявність великої кількості глинистих мінералів в них.

Наявність глини підтверджує, що в далекому минулому кратер Гейл містив значну кількість води. Швидше за все, скелі в цьому регіоні сформувалися з шарів осадових відкладень і бруду, що скопилася на дні древніх озер. Також невеликі кількості глини вдалося знайти і в інших місцях Марса, недавні зразки містили найбільші кількості глинистих мінералів з відомих на даний момент.

«Подібні поклади глини – одна з головних причин, чому ми вибрали кратер Гейла і відмовилися від інших варіантів посадки марсохода. Наші інструменти ідеально пристосовані для розкриття її секретів », – розповів Скотт Гузевич, один з учасників наукової команди Curiosity.

Фото взято із сайту УНІАН. 

Все по темі: вода була  глина  Марс 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин