Стара-нова поліція

Два тижні тому, 6 червня, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький представив колективу батальйону патрульної поліції у Кременчуці нового керівника – 27-річного старшого лейтенанта поліції Олександра Борзенка.

Уже 19 червня в одному із популярних телеграм-каналів міста «ХК» з’явився дивний «скрин» особистої переписки, де, начебто, заступник нового командира батальйону пише своїм підлеглим про те, що поки вони не будуть виконувати план щодо кількості складених протоколів, вихідних їм не бачити.

Звісно, журналісти не оминули цю новину своєю увагою. Тож у середу, 19 червня, відбулась зустріч між новим керівником батальйону патрульної поліції у Кременчуці Олександром Борзенком та журналістами міста.

«Що стосується інформації, яку ви мені надали і «скрина», який я побачив. По-перше, останнє посилення у нас було під час виборів, а саме – під час другого туру президентських виборів. Саме тоді до роботи долучались додаткові сили, люди. Більше жодна людина не працювала у свій вихідний день.
Щодо «скринів», які ви мені показали, я взагалі не знаю, що це таке, хто їх кинув. І взагалі це може бути фейком, зробленим навмисно, щоб якось підігріти ситуацію. А я усіляку брехню не збираю, особисту переписку не читаю, тому вважаю все це неправдою», – сказав новий керівник.

Однак наявність в особовому складі людини із прізвищем, як на скрині, Олександр Борзенко підтвердив, він займає посаду заступника керівника батальйону.

– Чи існує у вас план щодо кількості складених протоколів?

– Ні. Жодних планів у нас немає. Для мене особисто кількість протоколів взагалі не має жодного значення. Головне – це відсутність ДТП та правопорушень. Узагалі це величезна проблема, що люди є невідповідальними і порушують правила, скоюють аварії. Я був би щасливим, якби нашим працівникам взагалі не довелось складати протоколи, бо не було б на кого».

І тут слід внести невелику ясність: лише за тиждень, з 10 по 16 червня, працівники патрульної поліції виписали 228 постанов. Тобто 32,57 протоколи за добу! За цей же період відбулось 15 аварій, у двох з яких постраждали люди. Це і є результат роботи патрульної поліції.

«У мене чотири роти, всі вони мають різних командирів, там працюють різні люди. Так от різниця за складеними протоколами у них незначна, у межах 5-6 штук», – зазначив Олександр Борзенко.

Щоправда, така неймовірна стабільність наштовхує людей на думки про те, що план таки існує. І краще від нього не відхилятись.

Мовою цифр

Якщо аналізувати цифри, то з 1.01.2018 по 31.05.2018 патрульна поліція отримала 23527 викликів. Цього року, за той самий період, з 1.01 по 31.05.2019 року, викликів уже було 26299! За словами Олександра Борзенка, це свідчить про довіру людей до поліції, хоча насправді це свідчить про збільшення проблеми як на вулицях міста, так і на дорогах.

Що стосується нетверезих водіїв, то тут статистика на боці патрульних: у 2018 за 5 місяців таких було виявлено 488 осіб, а у 2019 – 252.

Проблеми міста

– Чому містом, навіть у спеку, не дотримуючись температурного режиму, їздять фури? А на вулиці Київський, біля знаку «Кременчук», можна побачити, як великі вантажівки стоять по 20-30 хвилин, а їх водії спілкуються з поліцією. Вже потім фура їде в місто.

– Не потрібно все так спрощувати. Підіймати свою правову обізнаність. Навіть за високих показників температури вони можуть їздити, якщо у них небезпечній вантаж або такий, що швидко псується. А працівник поліції просто перевіряє документи. І немає встановленого часу, скільки потрібно на перевірку документів. Хтось це робить за 30 секунд, а хтось – за 5 хвилин. Ви ж мені зараз не факти говорите, а просто якісь слова. Мені якісь слова та брехня непотрібні, мене ви там бачили? Ні? Так я і не можу казати, що ж там є», – сказав Олександр Борзенко.

А от звичайні водії постійно стикаються із фурами на дорогах, і не з молокозаводу, а з різними, у тому числі і з будівельними матеріалами. І водії не лише їх бачать, а й постійно стикаються зі зруйнованими дорогами, які псуються через те, що великовантажні машини їдуть містом саме у спеку і фактично вичавлюють асфальт на узбіччі, утворюючи колію.

Звертайтесь у поліцію – можливо, вас почують

Під час спілкування з Олександром Борзенком журналісти порушили питання п’яних на вулицях, дуже повільного реагування на виклики стосовно неправильного паркування і практично байдужістю поліції на компанії, які гучно «святкують» майже щодня, чим заважають відпочивати кременчужанам удома.

«Люди не мають активної громадської свідомості, вони не хочуть викликати поліцію. От скільки разів ви особисто викликали поліцію? Що ви зробили, щоб на вулицях міста поменшало п’яних, гучних компаній, малолітніх, які п’ють? Ми самі нічого не зробимо, тільки суспільство разом може змінити ситуацію. Це ви маєте писати по те, що не можна так себе поводити, проводити семінари, говорити з людьми.

А ще слід розуміти: у нас є система, процедура. Отримання виклику, його обробка, а вже потім – передача нам у залежності від важливості. Так, є виклики, які не одразу обробляють. Зараз на зміну заступає 33 особи, і їм доводиться обслуговувати усі щоденні виклики, а це більше 150 на добу. В місті проживає більше 400 000 людей, це дуже багато. Якщо суспільство буде працювати разом із нами, нам буде набагато легше, і буде кращий результат», – відповів Олександр Борзенко.

Звісно, «Вісник» усе порахував. За період з 1.01.2019 по 31.05.2019 надійшло 26299 викликів.

Це 151 день. На один день – 174,16 виклики.

Враховуючи, що на зміні 33 людини, – це 5, 277 викликів на людину за добу.

Розділивши цей показник на 24 години, виходить 0,4398 викликів на одного працівника поліції за годину! Начебто не таке й надзвичайне навантаження.

Але чомусь звичайним фактом є те, що практично щодня на вулиці Першотравневій, біля кола, де розвертаються тролейбуси, збирається молодь і гучно «спілкується», а всі скарги людей залишаються просто скаргами. Як була у місті величезна кількість «п’яних котиків» на вулицях, так їх і залишається багато. А люди, що мешкають біля «розливайок», взагалі не мають спокою!

Просто це не найважливіші виклики, а ось намалювати на тротуарі «слоган» «візьми дитину за руку» є дійсно подією міського масштабу.

Все по темі: Олександр Борзенко  патрульна поліція  поліція 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин