Купатися у відкритих водоймах Кременчука небезпечно – стан води катастрофічний

Показники кишкової палочки надзвичайно високі.

Сьогодні, 24 червня у виконавчому комітеті Кременчуцької міськради під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-економічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Розглядалося питання щодо попередження масових захворювань серед відвідувачів місць масового відпочинку на водоймах Кременчука.

За інформацією представника Кременчуцького міськрайонного управлянні ГУ Держпродспоживслужби  в Полтавській області Надії Резнікової стан води у відкритих водоймах в районі міста Кременчука  просто катастрофічний. Вона зазначила, що щотижнево фахівцями проводиться відбір і дослідження якості річкової води в районах офіційних пляжів – центрального міського пляжу та пляжу у парку «Воїнів Інтернаціоналістів». На жаль,  їх результати свідчать про те, що  показники не відповідають санітарно – гігієнічним вимогам.  Індекс лактозо – позитивної палички (ЛКП) на початку  (район кафе «Ахтамар») та наприкінці  центрального  пляжу (район колишнього кафе «Арарат») станом на 18 червня становить  700 000 при нормативному 10 000.  На  пляжі  Молодіжного в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький», індекс лактозопозитивної палички (ЛКП) з лівої  та правої сторони   становить 500 000,  при нормативному показнику 5 000. Санлікар наголошує, що така велика кількість кишкової палички в воді може призвести до виникнення спалахів інфекційних захворювань серед мешканців міста та є опосередкованим показником загального забруднення водойми іншими збудниками.

Серед основних причин виникнення такої ситуації Надія Резнікова  називає значне погіршення загального стану басейну Дніпра  та аномально високої температури повітря, які призводять до зменшення рівня кисню у річковій воді та катастрофічного зростання синьо-зелених водоростей.

Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко звернув увагу керівників управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, департаменту житлово-комунального господарства, КУ «Кременчуцька водолазно-рятувальна станція»  та інших відповідальних осіб на необхідність встановлення  інформаційних табличок з попередженням про  небезпеку та заборону купання  як на офіційних пляжах, так і на інших місцях відпочинку біля води.

 

Все по темі: водойми Кременчука  кишкова палочка  купатися небезпечно 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин