Кременчуцькі депутати звернулися до вищих органів щодо незаконного розповсюдження наркотиків

Вчора, 26 червня на пленарному засіданні XХХVII сесії Кременчуцької міської ради прийняли рішення «Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради до Верховної Ради України, Міністерства внутрішніх справ України щодо вирішення питання незаконного розповсюдження наркотичних речовин».

Дане рішення прийняте з метою підвищення ефективності боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, удосконалення законодавчого регулювання у сфері обігу наркотичних речовин, недопущення виникненню ситуацій в місті Кременчуці.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Кременчуцької міської ради до Верховної Ради України, Міністерства внутрішніх справ України  щодо вирішення питання незаконного розповсюдження наркотичних речовин

Незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин набув значних масштабів в Україні та негативно впливає на стан здоров’я і благополуччя людей та розвиток українського суспільства. Наркоманія є основою для вчинення різних протиправних діянь. Так, протягом останнього десятиліття триває збільшення кількості правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків в Україні. Це свідчать про те, що нелегальний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин в Україні представляє високу суспільну небезпечність, є негативним соціальним явищем. За даними фахівців, в Україні кількість правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків залишається на досить високому рівні. Саме тому протидія цьому вкрай негативному явищу є одним з найважливіших напрямків державної політики.                                                                                                              Останнім часом в м. Кременчуці почали активно з’являтися написи з відкритою рекламою веб-сайтів, на яких можна придбати наркотики. Дуже швидкими темпами поширюється безконтактне розповсюдження наркотичних речовин, що дає можливість придбати будь-який наркотик за лічені хвилини. У кожному районі Кременчука з’являються дивні написи на будівлях, огорожах, дорожніх знаках, вивісках магазинів. Дані написи являються рекламою телеграм-каналів, де можна придбати наркотики. Для того, щоб придбати наркотик не потрібно багато зусиль, досить мати смартфон та гроші.

Законом України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.95 р. N 60/95-ВР передбачено, що державна політика у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів спрямовується на обмеження реклами наркотичних засобів і психотропних речовин (стаття 4). У статті 35 цього Закону визначено, що реклама наркотичних засобів і психотропних речовин, включених до таблиць II і III Переліку, на території України може поширюватися виключно у спеціалізованих друкованих виданнях чи будь-яких інших засобах інформації, спеціально призначених для медичних, фармацевтичних, наукових працівників у сфері охорони здоров’я.

Держава приділяє значну увагу цим питаннямпроте поширення незаконного обігу наркотиків на території України, поява нових способів скоєння правопорушень, пов’язаних з розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин, поглиблення негативних тенденцій розвитку наркотичної ситуації в країні свідчать, що заходи, направлені на протидію правопорушенням у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, не достатньо ефективні та потребують вдосконалення.

 З урахуванням викладеного звертаємося до :

–   Міністерства внутрішніх справ України, посилити роботу спеціалізованих підрозділів по боротьбі з незаконним обігом наркотичних речовин з метою ліквідації торгівлі наркотиками через мережу Інтернет чи будь-який інший спосіб. Забезпечити технічну можливість розробки та застосування програмного забезпечення щодо блокування електронних ресурсів за допомогою яких пропагандується продаж наркотиків. Передбачити додаткову можливість створення підрозділів районної поліції в містах обласного та районного значення для боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин.

–   Верховної Ради України, розробити зміни до діючого законодавства щодо визначення кримінальної відповідальності власників Інтернет месенджерів, за допомогою котрих здійснюється розповсюдження реклами наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів.

 

Все по темі: депутати Кременчука  звершення до вищих органів  розповсюдження наркотичних речовин 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин