Гине риба

У Кременчуці у Дніпрі сталася масова загибель риби. Чимало мертвичини прибиває до берега. Він буквально устелений нею. І сморід… Соцмережі з цього приводу неабияк активізувалися. Люди пишуть, що мор міг стати наслідком викиду на підприємстві «Азот» у Черкасах, мовляв, подібне вже траплялося в минулі роки. Нечистоти у Дніпро постійно скидає й підприємство в селі Тубільці Черкаської області. Віднедавна відходи почало скидати в Дніпро й підприємство у Власівці. Однією з ознак отруєння називають раків, які вилазять із води на берег.

«Був 21 червня на вечірній риболовлі на Дніпрі, і з човна спостерігав мор риби. Плином несло хмари дохлої верховодки і величезних судаків. І це на поверхні, а основна масса, схоже, на дні. Травонули жорстко. Усі, хто бачив картину масової загибелі риби на річці, впевнені: мали місце викиди забруднюючих речовин у Дніпро».

У соціальних мережах відзначається, що багато людей виловлюють мішками напівдохлу рибу, зокрема, бичка. Їсти її категорично не рекомендують, адже можна сильно отруїтися. Не рекомендується зараз купувати рибу з рук, адже це може бути саме зібрана напівдохла риба.

Керівник водолазно-рятувальної станції Василь Білоус у понеділок, 24 червня, розповів «Віснику Кременчука», що вода наче масляна. Навіть рятувальні човни важко відмити. Мертву рибу можна побачити, починаючи з греблі Кременчуцької ГЕС. Зате для чайок – справжній бенкет.
Причиною мору він вважає аномально ранню спеку і, як наслідок, нестачу кисню у воді. А також малу течію річки.

Офіційна реакція

24 червня у кременчуцькій мерії на засіданні комісії із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій слухали начальника лабораторного центру держпотребслужби Надію Резніченко. Вона розповіла про результати аналізів річкової води в Дніпрі і Сухому Кагамлику.
За її словами, вода зіпсувалася вже в травні, хоча раніше таке бувало лише наприкінці липня.

«30 травня на центральному пляжі забрудненість була на рівні 240 000 лактозо-позитивної палички (ЛКП) проти норми 10 000, у Сухому Кагамлику – 240 000 замість 5 000. Сьогодні аналіз на центральному пляжі показав 700 000 ЛКП і 500 000 – у Сухому Кагамлику. Річкова вода буквально кишить лактозо-позитивною паличкою. Це вода, як у болоті. Вода переповнена фекальними масами. Там плаває велика кількість забруднювачів… Зараз загинула риба, і це ще погіршить якість води».

Начальник відділу екології Олексій Федюн зазначив, що для поліпшення якості води необхідно збільшити течію річки Дніпро. Її уже збільшили, якщо раніше пропуск води був 700 куб. метрів за секунду, то зараз – 857 куб. м на секунду. Але і цього замало. Мерія планує звернутися в область і в Київ із проханням збільшити пропускну здатність води через ГЕС.

Купатися – зась

На засіданні комісії розглядалося також питання щодо попередження масових захворювань серед відвідувачів місць масового відпочинку на водоймах Кременчука.

Санлікар наголошує, що така велика кількість кишкової палички у воді може призвести до спалахів інфекційних захворювань серед мешканців міста.
Серед основних причин виникнення такої ситуації Надія Резнікова називає значне погіршення загального стану басейну Дніпра та аномально високої температури повітря, які призводять до зменшення рівня кисню у річковій воді та катастрофічного зростання синьо-зелених водоростей.
У той же час звернули увагу відповідальних осіб на необхідність встановлення інформаційних табличок із попередженням про небезпеку та заборону купання як на офіційних пляжах, так і на інших місцях відпочинку біля води.

У Пслі також заборонили купатися

Про це офіційно повідомила Кременчуцька райдержадміністрація.

У зв`язку із різким погіршенням якості річкової води на річці Псел Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє про заборону купання.

Чи варто ризикувати?

У літню спеку мешканці нашого міста часто виїзджають відпочити на річку Псел. І хто не захоче скупатись в таку пору? Купатися хочеться у водоймах завжди. Особливо, якщо це стосується дітей. Адже їх утримати на березі у спекотну погоду зовсім непросто. Але за такі хвилини задоволення іноді доводиться надто дорого платити! Адже спілкування з природою практично завжди пов’язане із небезпекою, а вода – основне джерело неприємностей.

Купатися можна було б, якби не надто високі показники кишкової палички у воді, яка влітку знаходиться під постійним лабораторним контролем.
У межах моніторингового спостереження проведений відбір та лабораторні дослідження проб річкової води на річці Псел.

Згідно із результатами лабораторних досліджень, показники мікробіологічної забрудненості річкової води не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Індекс лактозо-позитивної палички (ЛКП) становить 500 000 при нормативному 5 000!

Через забруднену воду можуть передаватись кишкові та ентеровірусні інфекції, гельмінтні захворювання. Бувають випадки розвитку гепатиту А, якого можна уникнути, якщо випадково не ковтати воду, але це дуже складно, особливо якщо у воді – діти.

Якщо у людини є порізи або подряпини шкіри, то підвищується ризик захворіти такою небезпечною хворобою як лептоспіроз. Кількість летальних випадків при цьому захворюванні сягає 60%. До його перших симптомів відносяться: блювота, пронос, сильний головний біль, м’язовий біль, втома.
У літній період найпоширеніша небезпека, що чатує на любителів похлюпатися у заборонених водоймах, – «сверблячка купальника» (паразитарне захворювання – церкаріоз). До типових проявів захворювання відносяться свербіж і червоні пухирі на шкірі (через кілька годин після купання). Також загрожують стрептококова і стафілококова інфекції, запальні захворювання статевих органів (вагіноз, кольпіт, цервіцит), цистит, екзема та інші.
У засобах масової інформації уже з’являється інформація щодо масових інфекційних захворювань серед відпочиваючих на пляжах. Так у м.Рубіжне Луганської області після купання в озері в місцеву лікарню із симптомами гастроентероколіту потрапило 40 осіб (із них 3 дітей). Тому й попереджають: бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не купайтесь у період заборони купання.

Не вперше

Перший масовий мор риби стався ще на початку 2000 років. Тоді також було дивно, що бички почали мало на вистрибувати на берег. Усі звинуватили черкаський хімзавод «Азот» у викидах. Навколо цього багато було галасу. У Дніпрі виявили значне перевищення рівню марганцю. А врешті, за офіційним висновком, марганець з’явився через цвітіння синьо-зелених водоростей і нестачу кисню. Так що ситуація повторюється. Щоправда, цього разу на місяць раніше.

Все по темі: Дніпро  сморід 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин