Оприлюднили причину масової загибелі риби у Дніпрі – знову марганець

 

Згідно з лабораторними дослідженнями, масова загибель риби у Дніпрі сталася через перевищення вмісту марганцю і відсутності достатнього пропуску води через греблю Кременчуцької ГЕС

У Кременчуці під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій повідомили причини масової гибелі риби у Дніпрі.

За словами начальника відділу екологі кременчуцької мерії Олексія Федюна, результати лабораторних досліджень проб Дніпрової води від 24 червня показали перевищення вмісту марганцю у верхній частині водосховища. Окрім того, 1 липня до виконавчого комітету надійшла інформація від управління державного агентства рибного господарства Полтавщини про погіршення показників якості води на Кам’янському водосховищі та відсутності достатнього пропуску води через греблю Кременчуцької ГЕС. Саме це, стверджують фахівці, призвело до масової загибелі водних біоресурсів.

Фахівці стверджують, що риба не задихнулася, а отруїласяІнакше у неї були б відкриті зяброві кришки і відсутній слиз на поверхні луски. Такого у померлої ж риби не було.
Тож, не виключають, що до надлишку марганцю через цвітіння  водоростей, могли додатися техногенні скиди у Дніпро.

Аби вирішити проблему, виконком направив лист до Державного агентства водних ресурсів України, Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, ПрАТ “Укргідроенерго” та ДП “НЕК “Укренерго” щодо термінового збільшення пропусків води на Кременчуцькій ГЕС та вжиття відповідних заходів із додаткового пропуску воду. Це дасть можливість не допустити  вторинного забруднення води та масової загибелі риби.

Все по темі: загибель  масова  риба 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин