Вчені придумали, як зробити Марс придатним для вирощування рослин

Для цього безплідну планету доведеться звернути в спеціальні листи, які створять необхідні умови для рослин.

Для астронавтів майбутнього, які відправляться на Марс, це точно хороша новина. Коли вони сядуть за стіл на безплідною червоній планеті, було б добре, якби у них було багато зелених овочів. Жорстока марсіанська середовище завжди ставила під сумнів можливість займатися там сільським господарством. Але вчені переконані, що знайшли рішення для проблеми. Потрібно укрити марсіанську поверхню листами матеріалу, який може перетворити холодні і сухі породи сусідньої планети в придатну для фермерства грунт.

Як пише УНІАН з посиланням на The Guardian, листи так званого «аерогеля» повторюють земної парниковий ефект, коли енергія Сонця затримується на планеті через вуглекислого та інших газів. Якщо такі листи правильно розкласти на Марсі, вони можуть нагріти грунт і розплавити достатню кількість льоду на поверхні, щоб рослини залишалися живими.

«Якщо ми хочемо побудувати стійку середу для життя на іншій планеті за допомогою сучасних технологій, цей підхід може бути дуже корисним. Він абсолютно масштабований. Тому площа покриття може становити від декількох квадратних метрів до великих регіонів на планеті », – сказав Робін Ворсворт, який працював над розробкою листів в Гарвардському університеті.

Якщо людство вирішить розширити площу свого існування за межі Землі, як заповідав фізик Стівен Хокінг, йому доведеться освоїти мистецтво вирощування продуктів харчування в інших світах. Середовище на Марсі цьому зовсім не сприяє. Планета безплідна, суха і постійно бомбардується радіацією. Грунт містить потенційно токсичні хімікати. А тонка атмосфера бідна на азот. У минулому вчені і письменники-фантасти пропонували «тераформіровать» інші світи.

Цей підхід передбачає повну перебудову атмосфери. У 1971 році американський астроном Карл Саган допускав, що випаровування льоду на Північному полюсі Марса вистачить, щоб достатня кількість води в атмосфері зробило свою справу. Але більш помірні ідеї пропонують створити теплиці. Листи аерогеля не вирішують повністю всі проблеми. Але вони можуть допомогти в майбутньому створити родючі оазиси на пустельній планеті, на яких рослини зможуть пустити коріння.

Фото взято із сайту УНІАН. 

Все по темі: вирощування рослин  вчені  Марс 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2020 Четвер
19 Лютого, 2020 Середа
18 Лютого, 2020 Вівторок
більше новин