Принцип екстериторіальності в сфері державної реєстрації нерухомості

На сьогодні державна реєстрація нерухомості є актуальною темою в Україні, так як у більшості громадян виникає питання: «до кого звернутися, щоб зареєструвати земельну ділянку, квартиру чи інше нерухоме майно, якщо проживаєш в одному місті, а нерухомість знаходиться в іншому?».

У цьому питанні законодавець прописав норму щодо якої прийняття документів для державної реєстрації та здійснення державної реєстрації нерухомості суб’єктами державної реєстрації та нотаріусами базується на принципі екстериторіальності, розширено коло вказаних суб’єктів реєстрації, зокрема крім державного реєстратора виконавчого органу сільських, селищних, міських рад та районної державної адміністрації, можна звернутися до акредитованого суб’єкту для проведення необхідних реєстраційних дій, а також можна звернутися до державного чи приватного нотаріуса.

Про це повідомляє прес-служба ГТУЮ у Полтавській області.

Одним із важливих аспектів Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон) є принцип «екстериторіальності».

«Екстериторіальність це можливість подання документів для проведення державної реєстрації речових прав на нерухомість без прив’язки до місцезнаходження об’єкту», – наголосила начальниця Управління державної реєстрації ГТУЮ у Полтавській області Людмила Григор’єва.

Відповідно до частини 5 статті 3 Закону, державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

Крім того, визначено, що на підставі рішення Міністерства юстиції України державна реєстрація права власності та інших речових прав може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць.

Водночас, Законом надано можливість проведення державної реєстрації обтяжень речових прав незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Державна реєстрація прав проводиться за заявами у сфері державної реєстрації прав будь-яким державним реєстратором.

Варто зазначити, що державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

Повноваження суб’єктів державної реєстрації прав чітко визначені статтею 9 Закону.

Акредитовані суб’єкти можуть здійснювати визначені у Законі повноваження в повному обсязі або здійснювати їх виключно в частині забезпечення прийняття та видачі документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на підставі договору з суб’єктом державної реєстрації прав та/або нотаріусом.

Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності»від 06.10.2016 № 1666-VIIIвнесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV, зокрема, екстериторіальністьвідносно державної реєстрації права власності та інших речових прав, що проводиться нотаріусами,  звужена з меж України до меж Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

Разом з тим, екстериторіальність в межах України при державній реєстрації обтяжень речових прав так і залишено незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

 

 

 

Все по темі: кременчужани  Принцип екстериторіальності  сфері державної реєстрації нерухомості 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
9 Грудня, 2019 Понеділок
6 Грудня, 2019 П’ятниця
5 Грудня, 2019 Четвер
більше новин