Харчові отруєння у дітей і як їх уникнути

Літо – сезон харчових отруєнь. Погано вимиті руки, овочі, фрукти, харчові продукти, що швидко псуються дуже часто стають саме тими факторами ризику, що призводять до харчового отруєння.

Першими симптомами при отруєнні можуть бути: зниження апетиту,болі в животі, нудота, блювання, пронос. Дані симптоми можуть з’являтись вже в перші години після прийому неякісних продуктів.

Давайте розберемо в яких випадках треба негайно звернутися за медичною допомогою:

  • якщо дитині менше 3х років;
  • дитина з’їла гриби або невідомі ягоди;
  • у дитини висока температура тіла, що не знижується після прийому жарознижуючих препаратів;
  • поява крові у блювотних чи калових масах;
  • висип на шкірі, шкіра чи білки очей стали жовтого кольору.

Треба пам’ятати, що відсутність сечовиділення , відсутність свідомості відносяться до тяжких ознак отруєння. У разі появи цих симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря. Та при відсутності позитивної динаміки на фоні лікування потрібна повторна консультація педіатра.

У випадку захворювання головна задача – не допустити зневоднення. Особливо небезпечне зневоднення у дітей до року. Основною ознакою у дітей цього віку є запавши тім’ячко. Також важливо пам’ятати, що разом з рідиною дитина втрачає солі. Саме тому важливо давати дитині рідину у вигляді водно-сольового розчину( у аптеці дуже широкий вибір препаратів для перорального застосування). Призначаються при необхідності жарознижуючу препарати та сорбенти.

При харчових отруєннях необхідно пити часто по 1-2 столовій ложці кожні 10 хвилин. Великий об’єм рідини випитий за один раз може викликати повторне блювання. Дуже часто виникає питання про харчування  під час хвороби. У гострий період захворювання діти частіше самостійно відмовляються від їжі, в цей період головне витримувати питний режим. Після покращення стану необхідно притримуватись деякої дієти. Краще в раціоні у дитини під час одужання мати: каші( гречана, рисова) добре розварені, овочі на пару, домашні сухарики, сушки, овочеві супи. Від свіжих овочем , фруктів, м’яса жирних сортів ,здоби краще відмовитись.

Чи можлива профілактика? Так. Необхідно:

  • слідкувати за чистотою рук;
  • добре мити овочі та фрукти під проточною водою;
  • готувати лише зі свіжих продуктів;
  • не годувати дітей полу фабрикатами та готовими стравами з кулінарії.

Як бачите правил для профілактики харчових отруєнь небагато. Не хворійте та нехай літо залишить по собі лише гарні спогади!

Підготувала Косян Юлія Анатоліївна лікар-педіатр КНМП«Кременчуцька міська дитяча лікарня»

 

 

Все по темі: дитячі отруєння  кременчужани  як унинути 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
9 Грудня, 2019 Понеділок
6 Грудня, 2019 П’ятниця
5 Грудня, 2019 Четвер
більше новин