Зелені вибори

Рік 2019 став унікальним – Україна постійно знаходиться у стані «вибору». Спочатку – перший та другий тури президентських виборів, і ось 21 липня відбулись позачергові вибори до Верховної Ради України. Як вони вразили країну і Кременчук та як проходили, про це ми і вирішили сьогодні поговорити.

Кременчук

Про унікальність Кременчука не говорить хіба що ледачий. По-перше, місто розділено на дві частини і має два депутата у Верховній Раді. По-друге, загальна кількість кандидатів на посаду у нас була – 45! 31-ин – по 146-му виборчому округу та 14-ть – по 150-му. На 150-му діючим депутатом був Костянтин Жеваго із 20-річним стажем перебування у Верховній Раді. Крім того, він – власник ГЗК, і підтримка його у місті, де практично 90% людей пов’язані із його підприємствами, завжди відома і беззаперечна. Тож у цьому окрузі змін ніхто не очікував, і протягом усього дня жодного повідомлення про порушення на 150-му окрузі журналісти взагалі не фіксували.

Інша справа – округ 146. Цього разу на округ вийшло одразу багато кандидатів, які були упевнені у власній перемозі.

А саме:

– Оксана Піддубна, яка об’єднала навкруги себе тих, хто взагалі не задоволений владою у місті;

– Геннадій Музика, як колишній заступник міського голови Олега Бабаєва та людина із підтримкою одного із найбагатших людей України –  Костянтина Жеваго;

– Геннадій Іванян, депутат міської ради, емоційна людина із підтримкою проросійськи налаштованої частини населення;

– несподівано з’явився у передвиборній гонці Сергій Мазур, якого знають спортсмени як мецената, бізнесмена, як успішну людину, і ще певна частина людей говорять про його кримінальне минуле;

– представники партій «Голос» та «Слуга Народу»;

– діючий депутат Верховної Ради Юрій Шаповалов.

Ще на першому етапі у 146-му окрузі з’явились кандидати-однофамільці та із схожими «партіями». Однак головна боротьба розгорнулась під час  передвиборної гонки і, як виявилось із результатів, її можна було взагалі не проводити. Кандидати «вкидали» нереальну кількість грошей на свою рекламу, завішали собою все місто. Платили за наліпки на машинах, роздавали продукти для дегустації, влаштовували свята та перегони. Епатували і робили все, щоб звернути на себе увагу та розповісти про себе: фотографувались на даху машини, допомагали ветеранам. Навіть Олександр Ткаченко, відомий у місті як «головний рекламіст чупа-чупс», і  той перейшов на цензурну мову і дебатував з усіма кандидатами на пристойному рівні. До речі, ВК і Громадське Кременчук, висловлює щиру подяку всім кандидатам, які стали гостями та учасниками наших дебатів.

 

Порушення

21 липня почалось доволі тихо, за словами голови територіальної виборчої комісії 146 Марії Чадюк, усі дільниці відкрились вчасно. Однак керівник патрульної поліції чомусь розповів журналістам, що одна із дільниць відчинилась із порушенням – із затримкою.

Цього ж дня журналісти побачили мікроавтобуси, які підвозили пенсіонерів із віддалених районів до дільниць. Після звернень активістів із водіями цих автівок поспілкувалась і поліція, однак жодної агітації за жодного із кандидатів у машинах не було. А просто підвозити пенсіонерів, згідно із законодавством, не заборонено.

Представники Сергія Мазура були дуже активні цього дня і виявили одразу кілька порушень. Біля ВПУ №7 були люди із бейджами без прізвищ та з поміткою «охорона» від однієї із громадських організацій міста. Ситуація навколо цих «охоронців» була настільки гарячою, що на місце прибув Олександр Борзенко, керівник патрульної поліції, і всіх розсудив, зазначивши, що взагалі ці всі посвідчення не мають жодної юридичної сили, незалежно від того, чи вказано там прізвище, чи ні. Заявники написали звернення до поліції. Ті ж самі активісти виявили і пенсіонерів зі списками на Ревівці та розповіли про те, що там голосування «сітки» контролює депутат міської ради Денис Терещенко.

Прибувши на місце, ми знайшли Дениса Юрійовича, який одразу запевнив: «Жодної чужої «сітки» на Ревівці немає. Тут є виключно «невід» Терещенка».

Ближче до середини дня загальна нервова напруга спала, і жодних повідомлень про порушення вже не було. На відміну від виборів президента, жодної агітації на дільницях ми також не побачили. А серед незначних порушень були неправильно розвішані інформаційні плакати, які після зауваження голові комісії одразу перевісили.

 

Результат

У 146-му окрузі результат виявився доволі очікуваним. Ще вранці ми, журналісти, зробили свій прогноз на першу п’ятірку. Ми розташували кандидатів таким чином:

  1. Юрій Шаповалов
  2. Фелікс Урін
  3. Сергій Мазур
  4. Геннадій Іванян
  5. Геннадій Музика

За результатами голосування результат же був такий:

  1. Юрій Шаповалов – 19 206 голосів – 27,08%
  2. Фелікс Урін – 16 500 голосів – 23,26%
  3. Геннадій Іванян – 5385 голосів – 7,59%
  4. Сергій Мазур – 5145 голосів – 7,25%
  5. Ростислав Зауральський – 3392 голоси – 4,78%

Тож фактично після передвиборної гонки ми помилились лише з одним членом п’ятірки. Ростислав Зауральський увійшов до неї на рейтингу партії «Голос», тож тут Вакарчука та його приїзд у наше місто був не даремним.

По партіях 146-ий округ отримав такий результат:

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «СЛУГА НАРОДУ» – 36 381 голос – 50, 27%

Політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» – 9 816 голосів – 13,56%

Політична партія «Європейська Солідарність» – 5 702 голоси – 7,88%

політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 5 200 голосів – 7,63%

Політична Партія «ГОЛОС» – 3 415 голосів – 4,72%

 

Округ 150 – фантастика виборів

У тому, що тут переможе Костянтин Жеваго, сумнівались одиниці. Однак його рейтинг за останні роки суттєво впав. Причин доволі багато, і переконати людей у тому, що постійне перебування у Лондоні є необхідністю для захисту прав виборців, його команда не змогла. Крім того, екологічні проблеми та не прикрита байдужість до проблем сіл таки вибила депутата Жеваго із крісла нардепа. Тут переміг Олексій Мовчан, представник ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ». За нього проголосувало 30 892 мешканці округу – 42,54%. При цьому Костянтин Жеваго набрав 17 226 голосів – 23,72 %, фактично вигравши лише на дільницях у місті Горішні Плавні! У Кременчуці Жеваго набрав лише трохи більше 2%!

 

Україна

Уперше в історії вільної України президент отримав керовану раду. Згідно результатів виборів по мажоритарних округах, ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «СЛУГА НАРОДУ» взяла більше мандатів, ніж за списками!!! При тому, що виграла практично у всіх областях держави. Лише в Донецькій та Луганських областях перемогла ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» 43,25%  (236 795 голосів) та 49,92%  (124 564 голосів) відповідно. А у Львівській області  233 397 людей проголосували за ПОЛІТИЧНУ ПАРТІЮ «ГОЛОС» – 23,11 %. За кордоном перемогла Політична партія «Європейська Солідарність» – 29,55%.

Загальний результат по Україні:

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «СЛУГА НАРОДУ» – 6 273 179 голосів – 43,18%

Політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» – 1 890 135 голосів – 13,01%

політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 1 189 812 голосів – 8,18%

Політична партія «Європейська Солідарність» – 1 179 210 голоси – 8,11%

Політична Партія «ГОЛОС» – 847 958 голосів – 5,83%

 

Феномен СЛУГИ НАРОДУ

По мажоритарних округах також перевага за ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ «СЛУГА НАРОДУ». Тут у справжньому «прольоті» залишились доволі відомі політики та депутати із багаторічним досвідом.

Перемогу святкують практично на усіх округах саме «слуги». Так у нашій області лише два округи залишились зі старими депутатами: це наш 146-ий – Юрій Шаповалов, та 147-ий – Олег Кулініч. Усі інші округи: 144, 145, 148, 149,150, 151 – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «СЛУГА НАРОДУ». Цікаво, що на 15-му пройшов ще один кременчужанин – Максим Березін. Тож у цьому скликанні наше місто буде під трійним захистом.

Подібна ситуація і в інших областях України – святкують саме представники ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ». Якщо провести простий підрахунок, то Зеленському взагалі більше не потрібна коаліція. Він отримав більшість у Раді і може «проводити» усі рішення. Маємо надію, що це не стане ризиком узурпації влади, а стане лише можливістю для проведення реформ, навіть болісних.

Все по темі: вибри-2019 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Листопада, 2019 Понеділок
15 Листопада, 2019 П’ятниця
14 Листопада, 2019 Четвер
більше новин