Дезодоранти та антиперспіранти: що потрібно знати

На нашому тілі знаходиться близько трьох мільйонів потових залоз, що охороняють нас від перегріву та не тільки – частина шлаків, що накопичилася в організмі, теж виходить через піт.

Людина пітніє не тільки у спеку, але і якщо нервує або має порушення обміну речовин. Багато в чому запах поту залежить від того, як людина харчується, як часто вона миється та виконує інші гігієнічні процедури.

Щоб підвищене потовиділення і неприємний запах поту не псували життя нам і оточуючим, щоб наше тіло могло відчувати комфорт у будь-якій ситуації та при будь-якій погоді, створені численні дезодоранти й антиперспіранти.

Дезодоранти й антиперспіранти – у чому різниця

На упаковках засобів проти поту ми бачимо різні написи – дезодорант, антиперспірант або ж відразу дезодорант-антиперспірант, парфумований дезодорант. Виявляється, різниця не тільки в назвах, але й у способі впливу вмісту флакона на нашу шкіру та потові залози.

Дезодорант – це засіб, що знищує запах поту, але не запобігає його появі. До складу дезодорантів зазвичай входять антибактерицидні добавки, які знищують мікроорганізми і перешкоджають появі запаху. Дезодоранти не можуть вплинути на сам процес потовиділення, але можуть позбавити частини неприємних наслідків.

Антиперспірант – це засіб, що запобігає процесу потовиділення за допомогою блокування діяльності апокринних потових залоз (а саме вони дають неприємний різкий запах). Вхідні в антиперспіранти солі цинку й алюмінію ущільнюють шкіру, роблячи вужчими протоки потових залоз і тим самим зменшують потовиділення майже наполовину. Якщо ж до складу антиперспіранту входить триклозан, то він також впливає на мікрофлору. Дезодоранти-антиперспіранти сполучають у собі, як правило, властивості засобів першої та другої категорії.

Це важливо! Антиперспіранти не можна наносити на груди, спину, стопи й чоло.

Як вибрати парфумований дезодорант

Парфумований дезодорант – це не простий засіб особистої ігієни, що запобігає або знищує появу поту і його запах. Це так само альтернатива парфуму для денного використання, а тому підходити до його вибору потрібно особливо ретельно.

Парфумовані дезодоранти містять високу концентрацію спирту і не включають дезінфікуючих і бактерицидних добавок, тому справляються з неприємним запахом лише на короткий час. Цей вид дезодорантів рекомендується тим, хто потіє помірно, і має не дуже виражений індивідуальний запах. Парфумовані дезодоранти цілком можна використовувати без додаткового застосування туалетної води або парфумів, але якщо ви хочете в другій половині дня скористатися парфумами і точно знаєте, яким ароматом скористаєтеся, то зранку і вдень краще застосовувати дезодорант цієї ж парфумерної лінії. Таку можливість зараз дають дуже багато виробників.
Якщо ж ви не впевнені у своїх перевагах на вечір, то використовуйте дезодорант або антиперспірант без запаху.

Критерії вибору

Вибрати кращий дезодорант серед пропонованого розмаїття буває непросто, тому варто пам’ятати кілька ознак по-справжньому якісного товару. По-перше, гарний дезодорант не тільки забезпечує свіжість на весь день, але також має тривалий антибактеріальний захист;

– по-друге, дезодорант повинен сприяти зволоженню шкіри, робити її м’якою та ніжною;

– по-третє, дійсно гарний дезодорант швидко поглинається і не залишає ніяких слідів ані на тілі, ані на одязі;

– по-четверте, за формою й розміром дезодорант має бути вам зручним – можливо, вам доведеться носити його в сумочці. Щоб правильно вибрати дезодорант, ви повинні обов’язково враховувати свій індивідуальний рівень пітливості та брати до уваги ситуації, у яких будете користуватися дезодорантами.

Це важливо! Завжди звертайте увагу на правильність написання назви на упаковці. Нерідко замість Rexona можна побачити, наприклад, Roxana, а замість Dove – Dave. За умови того, що практично повністю імітується оригінальна упаковка, відрізнити їх буває досить складно.

Але при всій зовнішній подібності флаконів, вміст підробок непередбачений, тому що вони не проходили ніяких перевірок і тестувань. Бережіть своє здоров’я.

Види дезодорантів

Део-стік, у порівнянні з іншими марками дезодорантів, практично не залишає слідів і забезпечує чисте нанесення на шкіру. Зручна система дозування – механізм зі зворотним ходом – дозволяє ощадливо витрачати дезодорант. Део-стіки бувають різного розміру, у тому числі й зовсім маленькі, що дозволяє взяти такий дезодорант із собою, поклавши навіть у найменшу сумочку.

Пудра, що дезодорує, є кращою для людей із жирною шкірою. Пудра-дезодорант або тальк може стати гарною альтернативою звичайному дезодоранту в теплий літній вечір. Треба сказати, що цей метод запобігання появі запаху поту знали ще наші бабусі.

Део-крем без запаху найкраще використовувати людям, які страждають алергіями – адже часом саме ароматичні добавки є алергенами. Такий вид дезодоранту випускається в спеціальних флаконах із дозатором.
Дезодоранти-спреї най-більш популярні серед людей середнього і старшого покоління, тому що саме вони близько двадцяти років тому першими стали з’являтися в продажу в нашій країні. Ці дезодоранти мають найбільш освіжаючу дію та зручні тим, що ними можуть користуватися відразу кілька людей, тому що відсутній прямий контакт зі шкірою.

Део-гель має більш легку текстуру, ніж део-крем, має тривалу дію, продається в таких же флаконах, що й део-стіки.

Рідше зустрічаються серветки, що дезодорують, і мило з ефектом, що дезодорує.

Все по темі: корисны поради  поради 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин