Відкривається сезон полювання

У Кременчуці це задоволення – найдорожче.
У суботу, 3 серпня, на території Полтавської області розпочинається сезон полювання на пернату дичину.

Днями, відведеними для полювання на пернату дичину, визначені середа, субота, неділя. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день не повинна перевищувати 10 та, в залежності від видів, а саме: качки – 5 голів, лиска – 6 голів, кулики – 10 голів, голуби –10 голів, перепел – 15 голів, фазан – 3 голови, гуска – 3 голови.

Полювання заборонено:

– на відтворюючих ділянках;

– на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;

– на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями або шротом діаметром більше 5 мм (№000);
– у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);
– на пернату дичину методом нагінки з виставленням номерів.

Під час полювання мисливець повинен мати при собі такі документи: державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку користувача мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак – паспорт на собаку.

Перед початком полювання всі мисливці повинні пройти інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійснення полювань.

Строки полювання та порядок визначається користувачем мисливських угідь. Тож кременчуцька організація УТМР виставляє свої розцінки за можливість полювати.

Традиційно, вони найвищі в нашому регіоні, обурюються мисливці. Для кременчужан це коштуватиме 620 гривень. Для порівняння, у Глобиному, Світловодську, Онуфріївці таке задоволення обійдеться у 500 гривень. У Козельщині – 440 гривень. У Багачці – взагалі 400. Хоча тамтешня організація вийшла із складу УТМР і налічує 350 мисливців. У Кременчуцькому УТМР – 1700 чоловік, за останній рік товариство зменшилося на 50 чоловік. І така тенденція спостерігається вже не один рік поспіль. Одна з причин полягає в тому, що кременчуцькі мисливці переходять до тих осередків, де дешевше.

Крім того, у інших мисливських угіддях мисливський сезон починається, як правило, у другу суботу червня, тобто на тиждень пізніше. Мисливці, опираючись на досвіт, говорять, що виводок не встигає стати на крило. Але в УТМР, схоже, думають по-іншому.

А ось у Білецьківці мисливці у розпачі. Станом на середу, 31 липня, вони не отримали дозвіл на полювання. Тому відкриття відзначать лише юшкою (якщо дозволу не буде). Продукти вже закупили. А все через те, що Білецьківські плавні визнали заказником загальнодержавного значення. Хоча раніше полювання жодної шкоди довкіллю там не приносило.

І ще один нюанс, на який звертають увагу кременчуцькі мисливці. Вони просили в УТМР визначити четвер, як день полювання з лягавими та спанієлями. Собаки можуть підбирати підранки, та й добре натаскати мисливські породи саме на полювання. Однак УТМР дозвіл не надало. А ось Кременчуцький лісгосп пішов назустріч мисливцям і дозволив у четвер полювання з собаками в своїх угіддях.

Все по темі: полювання  сезон полювання 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин