У Кременчуці зареєстровано 5 випадків хвороби Лайма – містян просять бути обережними

Кременчуцький лабораторний центр інформує, що прогнозована тенденція до подальшого зростання рівня захворюваності населення на Хворобу Лайма (кліщовий бореліоз) виправдовується. За 6 місяців поточного року випадки Хвороби Лайма в місті не реєструвалися. Однак, з початку серпня та протягом липня в місті зареєстровано вже 5 випадків Хвороби Лайма. Для порівняння,за 7 місяців 2018 року захворіло 10 мешканців міста. Станом на 02 серпня до лікувальних закладів Кременчука з приводу присмоктування кліщів та їх видалення звернулось 203 мешканця міста, з них 96 дітей.

Як повідомляє головний епідеміолог міста Лариса Коровіна, в Кременчуці захворювання на Хворобу Лайма реєструються з 2012 року у вигляді поодиноких випадків. З 2012 по 2017 роки в місті перехворіло 25 осіб в тому числі 2 дитини до 17 років. А в 2018 році 23 особи звернулися в лікувальні заклади міста з клінічними ознаками Хвороби Лайма.

«Природні осередки кліщів, які є переносниками Хвороби Лайма, визначені на території більш ніж 150 населених пунктів Полтавській області, у тому числі і вм. Кременчуці та Кременчуцькому районі. Чисельність кліщів щороку зростає, а сезон активності кліщів – звичайний з квітня по жовтень – в останні роки збільшився – з березня по листопад. Тому, необхідно нагадати мешканцям міста про профілактичні заходи, виконання яких стане запорукою безпечного відпочинку в природних умовах», – розповідає епідеоміолог.

Кліщі можуть знаходитись на траві, кущах, гілках дерев на відстані 50-70 см від землі. Під час прогулянок у лісі, необхідно одягати білий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову потрібно прикривати головним убором. Під час перебування на природі необхідно проводити само- та взаємоогляди кожні 2 години та ще раз – вдома. Одяг вдома потрібно уважно оглянути та відразу змінити.

Найбільше частіше прикріплення кліща відбувається на потилиці, шиї, в пахових ділянках, у пупка, в проміжності, під лопатками та по хребту. В більшості випадків присмоктування кліща залишається непоміченим. Але потім на місті прикріплення кліща виникає свербіж та запальний процес у вигляді кільцевого почервоніння. В випадку виявлення присмоктування кліща не потрібно намагатися видалити його самостійно. Адже невдале видалення кліща може призвести до того, що частина комахи залишиться в шкірі та викличе запальний процес. Тому, потрібно якнайшвидше звернутися до травматологічних пунктів(дитячого та дорослого), які працюють цілодобово, або до лікувального закладу за місцем мешкання. З метою попередження нападів кліщів або інших комах під час прогулянок на природі необхідно використовувати репеленти – засоби, що відлякують комах. Але необхідно уважно ознайомитися з інструкцією по застосуванню препаратів.

Якщо присмоктування все ж таки відбулося, кліща видалено,  необхідно отримати консультацію лікаря інфекціоніста, який веде прийом пацієнтів в поліклініках за місцем  проживання. Покуси кліщами можуть в подальшому викликати Хворобу Лайма. Тільки спеціаліст надасть кваліфіковані поради та настороги щодо подальшого поводження та розповість про перші ознаки хвороби у випадку її виявлення. Хвороба Лайма не передається від людини до людини. Але, якщо хворобу не лікувати, вона має дуже важкі та небезпечні наслідки.

«Тому будьте уважні до свого здоров’я. Не займайтися самолікуванням, звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою», – зазначає Лариса Коровіна.

 

 

 

Все по темі: кліщі  Кременчук  хвороба Лайма 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин