Матерям-одиначкам погрожують штрафами і криміналом

Якщо виявлять чоловіка у домі одинокої жінки, що сама виховує дитину і отримує допомогу від держави, то їй слід очікувати великих неприємностей. Гроші доведеться повернути, сплатити штраф і навіть отримати умовний термін.

За статистикою, кожна п‘ята дитина в Україні народжується поза шлюбом. Її записують на прізвище матері, батько в документах відсутній. При цьому левова частка таких дітей виховується в повних сім‘ях. Саме заради соцвиплат і субсидій чоловіки в нашій країні позбавляють себе прав на дітей, оскільки, за законом, для них вони – чужі.

За останні 10 років кількість матерів-одиначок у нас збільшилася у 23 рази. Соцслужби вже давно виявили схему фейкових матерів-одиначок. Тому через суд такі сім‘ї змушують повертати десятки тисяч гривень, платити великі штрафи за шахрайство і навіть нести кримінальну відповідальність.

Що отримує мати-одиначка

Деяким людям просто невигідно реєструвати шлюб. Жінкам такий статус дозволяє отримувати гроші як матерям-одиначкам, соціальну допомогу і виплати для малозабезпечених, субсидії врешті-решт. Розмір таких виплат коливається в межах тисячі-двох гривень на місяць за рахунок платників податків.

Покарання – від штрафів до позбавлення волі

Соціальні служби почали боротьбу з матерями-одиначками. Вони опитують сусідів, двірників, листонош і приходять до них додому з перевірками. Найчастіше про «фіктивну самотність» дізнаються від сусідів і друзів, з якими побили горщики. Іноді інформацію дізнаються від колишніх подруг, з якими посварилися. А був випадок, коли неофіційна свекруха поквиталась із невісткою, зателефонувавши до органу опіки та повідомивши про таку авантюру.

Якщо у будинку застукали чоловіка, то мамам загрожують навіть судимості. Також перевіряють і тих, хто оформляє субсидії.

Судячи з судового реєстру, таких випадків по країні тисячі. Тих, хто попався на шахрайстві, змушують повертати державі десятки тисяч гривень.

Зовсім недавно суд виніс вирок сім‘ї з, яка п‘ять місяців отримувала допомогу для матері-одиначки. У 2018 році жінка пішла до місцевого управління соцзахисту і написала заяву на призначення усіх видів допомоги для матері-одиначки. Про те, що живе з батьком дитини, не вказала, а в свідоцтві про народження дитини даних про нього не було. Тому жінці призначили виплату в розмірі 1900 грн/міс. За півроку сім’я незаконно отримала 11 471 грн.

Коли все з‘ясувалося, жінку звинуватили в шахрайстві за ст.190 Кримінального кодексу України. За цією статтею їй загрожував штраф до 850 грн і обмеження волі до трьох років. Соцслужби зажадали повернути гроші, але вона відшкодувала лише 2000 грн. Через суд жінку змусили повернути решту суми – 9471 грн і призначили штраф у 850 грн.

У іншому випадку, навесні цього року жінка була визнана винною в тому, що незаконно оформила як мати-одиначка матеріальну допомогу на дитину. «При оформленні документів жінка вказала, що з батьком дитини не проживає, він не допомагає. Але за фактом з‘ясувалося, що вони проживають разом із 2014 року, пов‘язані спільним побутом, ведуть господарство і виховують спільну дитину. В результаті обвинувачена завдала збитків державі на 8,5 тис. грн», – встановило слідство. Жінка зізналася, що пішла на такий крок через гроші, яких катастрофічно не вистачає. Її засудили до штрафу – трохи більше 2 тис. грн і одного року ув‘язнення з випробувальним терміном.

Згідно з даними реєстру судових рішень, лише з початку року було кілька десятків подібних вироків. Ще близько сотні справ зараз розслідуються. Найбільше таких випадків у Закарпатті, також відкриті кримінальні провадження в Житомирській, Сумській, Чернігівській, Черкаській та Донецькій областях. Усі випадки ідентичні – проживали з батьками, а при оформленні документів вказували, що не знають, де ті перебувають. У Кременчуці таких проваджень поки що немає, повідомляє прес-служба поліції. Але… все може бути.

Фахівці говорять, що суд майже ніколи не позбавляє волі матерів. У деяких випадках застосовується умовне позбавлення волі, коли йдеться про злісне порушення закону. А ось відшкодувати всі соцвиплати і заплатити штраф – звичайні речі. При цьому це досить великі суми. Адже поки соцслужби виявлять таку матір, може минути півтора-два роки. За цей час держава може їй перерахувати близько 20-30 тисяч гривень.

Суди, як правило, призначають різні покарання: деякі відбуваються грошовими штрафами, але більшість – умовними термінами на рік. Правда, найчастіше в залі суду мами підпадають під амністію.

Соцмережі обурені

Коли новина ставлення до матерів-одиначок поширилася в Інтернеті, соцмережі вибухнули гнівом:

«Краще розслідуйте те свавілля і беззаконня, яке відбувається з вини можновладців і які вони схеми використовують, щоб собі набити кишені за рахунок держави і громадян України. Можу підказати пару тем. А то що? На простих людей можна «наскоки» робити, а про наділених владою – мовчок? Слабо?»

«Оборзіли. Уже не знають з кого гроші стягнути, якщо вона мати-одиначка, то не має права ні з ким жити? По чужих ліжках лазите за нещасну тисячу».

«Чому таке відбувається? А причина очевидна і лежить на поверхні – люди живуть у злиднях. А виною всьому – верхівка нашої держави. Усі жителі спостерігають, як вони збагачуються і стають мільйонерами, що тоді залишається робити людям???»

Вийти заміж – втратити виплати?

Вона може втратити виплати, але право на допомогу не втрачає. Виходячи заміж, мати має право отримувати ці виплати, якщо чоловік не усиновив її дітей, але розмір цієї допомоги – це вже питання сукупного доходу родини. Утім, навіть якщо вона не вийде заміж, але буде жити із чоловіком, який розділить із нею її витрати, то виплати теж мають припинитися. Є норма закону, де зазначено, що якщо жінка веде спільне господарство із чоловіком, навіть якщо вони не одружені, то її можуть позбавити статусу матері-одиначки.

Чи може мати-одиначка отримувати аліменти?

Є законодавчий акт, який передбачає, що такі матері можуть отримувати аліменти, але від держави. Ці суми вираховуються так само, виходячи із сукупного доходу на сім’ю, тож якщо мати заробляє певні кошти, можливо, навіть нічого і не отримує.

Утім, матір-одиначка, якщо знає, хто є батьком дитини, може вимагати аліментів від нього, навіть якщо не записала чоловіка у свідоцтво про народження.
Для цього треба подати позов про визнання батьківства. Призначається експертиза, подаються докази щодо спільного проживання чи спільні фотографії, листування будь-що, пояснює адвокат.

Із новим законодавством по аліментах, жінки стали більш захищеними. Є випадки, коли і чоловіки подають на аліменти, в разі, якщо дитина залишилася із батьком.
За борги з аліментів позбавляють права керування автомобілем чи арештовують майно, забороняють виїзд за кордон. Якщо не сплачує тривалий час, дружина може звернутися до правоохоронних органів для притягнення чоловіка до кримінальної відповідальності. За несплату аліментів наростає пеня і накладаються великі штрафи: за рік заборгованості – 50% від боргу.

Самі себе обділяють

Через те, що офіційно батька немає, «мати-одиначка» не зможе зажадати аліменти у разі розлучення. Хоча аліменти за розміром більші, ніж соцвиплати. У той же час, обділені й чоловіки. Батько, який вирішив поставити в свідоцтві про народження прочерк заради соцвиплат, не має права відвідувати дитину в лікарні, забирати зі школи, приймати рішення про місце проживання і виїзд дитини за кордон. Щоб установити офіційне батьківство, доведеться звертатися до суду. Це може зайняти не один місяць.

У Кременчуці аліментів стягують найбільше в області

У Кременчуці за рік вдалося стягнути значні суми аліментів. Державні виконавці, застосовуючи різноманітні важелі впливу, стягували аліменти з боржників, які роками не піклувалися про своїх дітей. Найбільшу суму стягнув Автозаводський відділ – 31 млн. 250 тис. грн. Крюківський – 18 млн. 398 тис. грн. Разом обидва кременчуцькі відділи стягнули з боржників 49 млн. 648 тис.000 493 грн. Це найбільший показник в області.

Все по темі: мати 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин