На пенсію – за бажанням

Для пенсіонерів – скорочений робочий день.

Одна з найважливіших і найболючіших проблем для наших людей є пенсійне забезпечення. Адже переважна більшість пенсіонерів украй незадоволена виплатами, які їм визначила держава. Вони вважають, що нарахування на відпрацьовані роки несправедливі. І ось тепер до влади прийшли нові люди. Що ж вони пропонують?

Пенсійна реформа по-новому

Перш за все парламентарі, які отримали більшість у Верховній Раді, мають намір запустити другий рівень пенсійного забезпечення. Він передбачає, що, крім обов›язкових відрахувань до солідарної пенсійної системи, яка існує зараз, будуть введені і відрахування на персональні рахунки українців. Крім того, може бути введений і третій рівень пенсійного страхування – добровільний.

Хоча це й не нова ідея. Такий варіант реформ пропонували й раніше. Але тепер хочуть стимулювати заощадження громадян і у третьому рівні пенсійного забезпечення, без державного накопичувального фонду, не залучаючи до цього державу. Тобто, щоб люди самі собі заощаджували на пенсію. Законодавці запевняють, що буде створена прозора система державного нагляду за фінансовими установами, які займатимуться пенсійним страхуванням і накопиченнями.

У перспективі гроші недержавних пенсійних фондів планується «змусити працювати» на фондовому ринку. Тобто, ці пенсійні фонди вкладатимуть кошти своїх вкладників у якусь справу і отримуватимуть зиск. А потім його розподілятимуть між вкладниками.

Є люди, які сьогодні не хочуть займатися підприємницькою діяльністю, але хочуть накопичити собі щось на пенсію. Цей ресурс може використовуватися як інвестиції і як кредити для тих підприємців, які хочуть почати свою діяльність, хочуть розвивати економіку. Ці гроші можуть працювати як внутрішні інвестиції. Але для цього треба створити систему довіри до тих фінансових установ, які можуть концентрувати цей ресурс, говорять нові політики. Чому розвиваються країни Європи? Тому що там є довіра. Підприємців – до держави, людей – до таких підприємств, які акумулюють їх гроші. Потрібно в нашій державі відродити довіру і зробити так, щоб заощадження громадян були захищені.

На майбутніх пенсіонерів можуть очікувати і інші нововведення. Перше з них – добровільний вихід на пенсію. Навіть якщо людина досягла 70-річного віку, її не зможуть звільнити з роботи на тій підставі, що вона досягла пенсійного віку. Людина може йти на пенсію, тільки коли вона цього сама захоче.

А ось для тих, хто, навпаки, вже не може або не хоче працювати, хоча і не досяг пенсійного віку, будуть запропоновані інші нововведення. Зокрема, добровільний вибір пенсійного віку. Це означає, що людина зможе піти на пенсію і в 55 років, і в 70. Однак пенсійні виплати в таких випадках будуть різними.

Ще один варіант, який хочуть запропонувати людям передпенсійного або пенсійного віку, – поступовий вихід на пенсію. Людина зможе вже працювати не 40 годин на тиждень, а 30 або 20, заміщаючи пенсією частину недоотриманого трудового доходу.

Коли пенсії зростуть суттєво?

Як відомо, проблеми Пенсійного фонду пов’язані з дефіцитом коштів. Але запевняють, що індексація пенсій відбуватиметься і надалі. Принаймні, за рівнем інфляції. Така індексація повинна відбуватися щороку, у березні, щоб гроші не втрачали своєї вартості.

А ось надалі ситуація з Пенсійним фондом прямо залежатиме від розвитку економіки. Щоб не покривати брак коштів на виплату пенсій із держбюджету, треба робити стрибок в економічному розвитку. Це дасть можливість підвищити заробітні плати, а після цього зростуть і пенсії. Щоправда, фахівці вважають, що на це потрібно не менше п’яти років, а реально набагато більше.

У той же час, експерти сходяться в тому, що в нинішньому вигляді пенсійна система не тільки не зможе забезпечити пенсіонерам гідне існування, а й серйозно гальмує розвиток економіки. Тож, змін все одно не уникнути. Адже, якщо залишити все так, як є, то людям, які виходитимуть на пенсію через 7-8 років, пенсія не світить взагалі. Або її вистачить лише на хліб і воду…

Нагадаємо, чергове підвищення пенсій для деяких категорій громадян відбулося 1 липня.

Соціальне страхування

Передбачається також реформа соціального страхування. Пропонують усунути державу від монополії у цій сфері. Наприклад, надаючи роботодавцям право вибирати, де купувати це страхування, не прив’язуючись до Фонду соціального страхування і Фонду з безробіття.
Є також прихильники того, щоб взагалі відмовитися від системи страхування з безробіття, а страхування від нещасних випадків на виробництві та втрати годувальника повинні покладатися на недержавну систему страхування. Потрібно відв‘язати це страхування від фонду заробітної плати, щоб зменшити тиск на нього. Те ж саме стосується компенсації за тимчасову непрацездатність. Лікарняні теж повинні покриватися за рахунок недержавного страхування. Причому може бути система, що три тижні на рік покриває підприємство, а все, що більше, – або за рахунок страховки, або взагалі не повинно покриватися. Це потрібно зробити, щоб зменшити навантаження на фонд оплати праці. А більший фонд – більша й зарплата.

Процедура проведення перерахунку пенсії

Для 20 категорій пенсіонерів використовують додаткові законодавчі акти для обчислення їх виплат.

До таких категорій належать:
інваліди;
підприємці;
медики;
переселенці;
поліцейські;
учасники бойових дій;
шахтарі.

Тому при підрахунку пенсій таким українцям потрібно бути особливо уважними.

У першу чергу, пенсіонер або ж його законний представник повинен подати заяву на перерахунок пенсії за місцем на обліку як одержувача пенсії.
Заява про перерахунок пенсії можна подати в електронному вигляді через Портал електронних послуг ПФУ.
Якщо пенсіонер звернувся до 15 числа кожного місяця, то перерахунок проведуть з першого числа місяця, коли було подано заяву. Тим же, хто «не встиг» до 15 числа, перерахують уже з першого числа наступного місяця. Перерахунок проводиться безкоштовно усім громадянам, які звернулися з цим проханням.

Законодавчі нюанси

На перерахунок виплат не зможуть розраховувати люди, які отримують пенсію за вислугу років, якщо одержувачі цих пенсій не досягли віку, встановленого законом (ст. 26 Закону України Про пенсійне страхування). До них зараховують: педагогів, медпрацівників, працівників авіації, а також інших представників професій, які призводять до втрати працездатності до досягнення пенсійного віку.

Все по темі: гроші  пенсія 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин