Як діє на Полтавщині програма професійної адаптації учасників АТО

Із 2015 року в Полтавській області діє програма професійної адаптації учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, постраждалих учасників Революції Гідності (РГ).

Під час проходження професійної адаптації вказані особи мають можливість здобути нові навички в професії та підвищити конкурентоспроможність на ринку праці.

Надання послуг професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

На 2019 рік області для проведення професійної адаптації учасників АТО, ООС та постраждалих учасників РГ виділено 1 041,2 тисяч гривень. За 4 роки дії програми професійну адаптацію пройшли 755  осіб. Вона спрямована на відновлення та вдосконалення професійних навичок, умінь та побажань.

Отримати послуги професійної адаптації можуть, як працюючі так і не працюючі учасники АТО, ООС (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, та/або Революції Гідності).

Для отримання послуг необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання з відповідною заявою. До неї додати копії індивідуальної програми реабілітації (для осіб із інвалідністю внаслідок війни), посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи, для учасника АТО, ООС – документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення.

Із метою проведення професійної орієнтації учасника АТО, ООС та/або Революції Гідності територіальним управлінням соціального захисту населення видається направлення до центру зайнятості для її проходження та отримання рекомендацій з вибору спеціальності. Рекомендації будуть враховуватися під час направлення на навчання.

Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО, ООС та/або Революції Гідності отримують документи державного зразка, підтверджуючі набуття нової спеціальності або підвищення кваліфікації попередньо отриманої професії.

Послуги з професійного навчання надаються одноразово згідно дати подачі документів.

Найбільш актуальними професіями є професії водіїв (різних категорій), трактористів,  слюсарів – ремонтників та електрозварювальників, підвищення знання комп’ютерної грамотності та програмування.

Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення.

Все по темі: Полтавська область  програма професійної адаптації учасників АТО 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин