Визначено порядок виконання рішень суду про встановлення побачення з дитиною

Закон України «Про виконавче провадження» доповнено новою статтею 641, якою визначено порядок виконання рішень про встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні.

Виконання рішення про встановлення побачення з дитиною полягає у забезпеченні боржником побачень стягувача з.

У постанові про відкриття виконавчого провадження державний виконавець зазначає про необхідність забезпечення побачень стягувача з дитиною.

В подальшому здійснюється перевірка виконання боржником цього рішення у час та місці побачення, визначених рішенням, а у разі якщо вони рішенням не визначені, то перевірка здійснюється у час та місці побачення, визначених державним виконавцем.

Необхідно зазначити, що при визначені часу та місця побачення з дитиною державний виконавець повинен враховувати позицію сторін виконавчого провадження та інтереси дитини. Для цього державний виконавець одночасно із винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження надсилає виклик сторонам з метою визначення часу та місця побачення.

У разі якщо сторона виконавчого провадження не з’явилася у визначений у виклику час до державного виконавця та письмово не повідомила державного виконавця про зручний для неї час та місце проведення побачення з дитиною, то державний виконавець може визначити час та місце такого побачення без врахування позиції відповідної сторони виконавчого провадження.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення державний виконавець складає акт та виносить постанову про накладення на боржника штрафу (на боржника – фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника – юридичну особу – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). У постанові зазначаються вимога виконувати рішення та попередження про кримінальну відповідальність.

Особливості виконання рішень зазначеної категорії полягають також в тому, що у разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення державний виконавець застосовує до боржника додаткові заходи примусового характеру: звертається з поданням про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби, виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами.

Необхідно також звернути увагу на те, що відомості про боржника за рішенням про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною вносяться до Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про накладення штрафу на боржника. Якщо рішення боржником виконано, виконавець складає акт та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко

 

Все по темі: побачення з дитиною  порядок виконання  рішення суду 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин