Поради городникам. Вересень

«Зима спитає, що припасла осінь». Осіння краса може пройти повз уваги власників городів і садів – збір врожаю, підготовка саду до зими займають всі думки. Тепер можна побачити плоди своєї праці власними очима: у дбайливих господарів засіки у вересні повні. Строки збирання різних культур можуть дещо відрізнятися в різні роки, але прибрати все потрібно до перших заморозків. В даній статті наведені поради городникам щодо робіт на городі і саду у вересні.

Роботи в саду у вересні

У вересні збираємо пізні сорти яблук і груш. Спочатку знімаємо дозрілі фрукти, щоб вони не впали на землю (визначити повне дозрівання легко за характерною сортовий забарвленням і по легкому відділенню від гілки). Якщо фрукти відриваються з зусиллям, то краще їх залишити на дереві на кілька днів для дозрівання. Урожай пізніх сортів яблук і груш збирають до дощів і заморозків в теплі сухі дні.

Все опале плоди і листя, хворі та сухі гілки потрібно зібрати і утилізувати, щоб численні шкідники, в них ховаються, не сховалися в ґрунті до весни.

Після збору врожаю можна братися за підготовку саду до зими. У молодих саджанців, які ще не плодоносили, прищипываем верхівки однорічних пагонів для визрівання молодий деревини. У пристовбурні круги вносимо органічні і неорганічні добрива (крім азотних, які викликають зростання). Перегній, крім удобрення грунту, стане утеплювачем кореневої системи.

До середини вересня висаджують хвойні породи дерев і чагарників, плодових – смородину, аґрус і ожину. В кінці вересня можна висаджувати саджанці плодових дерев. Уважно потрібно поставитися до поливу саду: якщо у вересні йдуть дощі, поливати сад не потрібно. У посушливу погоду потрібен помірний полив: при рясному поливі дерева будуть ослаблені і не зможуть протистояти морозам. Готуємо посадочні ями для весняного пересадження дерев.

Іноді радять восени білити стовбури дерев, щоб вони легше перенесли морози. Для збереження побілки від дощової води в неї додають казеїновий або кістковий клей.

У серпні-вересні в теплу погоду збираємо урожай винограду. Після перших заморозків видаляємо листя, обрізаємо недозрівші пагони, знімемо лозу зі шпалер і обережно викладаємо на землю, поки лоза ще гнучка. Після заморозків вона стає ламкою. На зиму лозу потрібно придавити дерев’яними брусками, щоб вона не ламалася під снігом.

Якщо не встигли в серпні, на початку вересня ще можна вирізати старі і загущають пагони в кронах дерев, висадити суницю. На плодоносної грядці прибрати вуса і жовте листя.

Роботи в городі у вересні

У серпні – початку вересня збираємо врожай овочів: картоплі, моркви, буряка. Капусту (окрім пізньої), гарбуз і кабачки прибираємо до кінця місяця, до настання перших заморозків.

Помідори в теплиці ще можуть дозрівати, а на вулиці їх прибирають ще в серпні. Недозрілі помідори, зняті з куща, цілком дозрівають в сухому теплому місці. Солодкий перець з парників і теплиць прибирають, коли температура знизиться до 15 градусів.

Після збирання врожаю грядки перекапываются, в них вносяться добрива, краще органічні.

Роботи у квітнику у вересні

Обрізаємо багаторічники по мірі втрати декоративного вигляду: одні з квітів відцвітають раніше, інші радують погляд до пізньої осені, наприклад, хризантеми та айстри. Ділимо розрослися кущі багаторічних квітів і висаджуємо. Збираємо насіння однорічних квітів. Висаджуємо цибулинні квіти. Пропалываем бур’яни, притулок комах і хвороб.

Гладіолуси. Цибулина гладіолуса визріває приблизно за 40 днів після зрізання стрілки. Щоб не помилитися у терміни, зазвичай вибирають день для зрізання квітів, а через 40 днів (з урахуванням погоди) викопують цибулини. Стебло потрібно зрізати, залишивши 1-2 см. промиваємо цибулини в слабкому розчині марганцівки і сушимо в теплому місці при температурі 20-25 градусів. Цибулин гладіолусів не страшні перші заморозки, вони спокійно переносять, особливо якщо замульчувати їх торфом або тирсою.

Троянди. Якщо на кущі з’являються бутони, їх потрібно обрізати: розквітнути вони не встигнуть, а кущ буде виснажений перед зимою.

Неможливо дати точні рекомендації, так як багато чого залежить від конкретних погодних умов. Ми даємо лише загальний орієнтир для осінніх робіт в саду та городі.

Все по темі: вересень  огородник  поради 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин