На Полтавщині вакцину проти сказу розкидатимуть з літака

На Полтавщині за допомогою авіатранспорту застосують спеціальну антирабічну вакцину для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу та розкидають по лісах.

Про це повідомили на сайті управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.

 

Спеціальні вакцини для тварин мають оболонку, яка своїм запахом буде підманювати диких м’ясоїдних тварин. Компанію по вакцинації розпочали з вересня. Людей просять не чіпати вакцину у лісах.

Призначені вони для м’ясоїдних диких тварин: лисиць, єнотоподібний собак, диких кабанів, вовків тощо.

Коробки з вакциною повантажать до літака в спеціально запрограмовану машину. У повітрі машина почне викидати кубики.

«Це приманка, яка привабить тварину. Вона зі смаком. А всередині розміщений полістироловий блістер з вакциною», – сказав начальник Головного управління Держпродспоживслужби області Геннадій Пікуль.

Якщо тварина була здорова – в неї має з’явитися імунітет до сказу. Якщо в її організмі вже був вірус – симптоми проявляться швидше, та тварина все одно помре.

Сказ — особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Основні прояви сказу: тварина не боїться людей, стає агресивною, має значне виділення слини. Смертельна хвороба передається людині.

Відео: PTV Полтавське Телебачення

Все по темі: вакцина від сказу  сказ 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
14 Жовтня, 2019 Понеділок
13 Жовтня, 2019 Неділя
12 Жовтня, 2019 Субота
більше новин