На Полтавщині вакцину проти сказу розкидатимуть з літака

На Полтавщині за допомогою авіатранспорту застосують спеціальну антирабічну вакцину для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу та розкидають по лісах.

Про це повідомили на сайті управління Держпродспоживслужби у Полтавській області.

 

Спеціальні вакцини для тварин мають оболонку, яка своїм запахом буде підманювати диких м’ясоїдних тварин. Компанію по вакцинації розпочали з вересня. Людей просять не чіпати вакцину у лісах.

Призначені вони для м’ясоїдних диких тварин: лисиць, єнотоподібний собак, диких кабанів, вовків тощо.

Коробки з вакциною повантажать до літака в спеціально запрограмовану машину. У повітрі машина почне викидати кубики.

«Це приманка, яка привабить тварину. Вона зі смаком. А всередині розміщений полістироловий блістер з вакциною», – сказав начальник Головного управління Держпродспоживслужби області Геннадій Пікуль.

Якщо тварина була здорова – в неї має з’явитися імунітет до сказу. Якщо в її організмі вже був вірус – симптоми проявляться швидше, та тварина все одно помре.

Сказ — особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Основні прояви сказу: тварина не боїться людей, стає агресивною, має значне виділення слини. Смертельна хвороба передається людині.

Відео: PTV Полтавське Телебачення

Все по темі: вакцина від сказу  сказ 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин