Обережно гриби!

Щорічно, особливо в осінній період, зростає кількість отруєнь дикорослими грибами. Найбільше отруєнь грибами реєструються в Київській, Волинській, Львівській, Вінницькій, Рівненській областях.

За 2018 рік в Україні постраждало від отруєння грибами 174 особи, померло 11 осіб. Невтішною є і картина щодо отруєння грибами і серед населення міста Кременчука. За останні 28 років по місту зареєстровано 153 випадки з них 8 закінчилися летально.

Найбільша кількість захворювань спостерігалася в 1990р – 19 випадків, 1995р.- 21 випадок, 1996р.- 30 випадків, 2000 році-16 випадків. Потім кількість офіційно зареєстрованих отруєнь різко зменшилася, були роки коли такі випадки взагалі не реєструвалися (2006, 2008, 2010, 2011рр.) Починаючи з 2012 р. спостерігаємо знову підйом показників випадків отруєння дикорослими грибами серед населення міста. За поточний період 2019 року  та у минулому 2018році випадків отруєння дикорослими грибами не зареєстровано.

Причиною отруєнь є не тільки недостатня обізнаність населення з різними видами грибів (помилкове вживання отруйних грибів замість їстівних), а й їстівних, які змінили свої властивості під впливом певних факторів: збирання їх уздовж автомобільних доріг, в районах розміщення промислових підприємств, діяльність яких спричиняє забруднення навколишнього середовища.

Якщо Ви вирішили йти в ліс на «тихе полювання», обов’язково запам’ятайте і дотримуйтеся таких правил: збирати гриби можна тільки на екологічно чистій місцевості;

не дозволяйте збирати та вживати гриби дітям, бо саме вони першими стають жертвами отруєнь; не збирайте старих, перезрілих або пошкоджених грибів; ніколи не кладіть у кошик грибів яких не знаєте (особливо остерігайтесь пластинчатих грибів); не куштуйте сирі гриби на смак; не беріть гриби, що мають внизу ніжки бульбовидне потовщення, навколо якого є плівчаста оболонка.

Якщо після вживання грибів Ви почуваєтесь погано (нудота, блювота, біль у животі, головний біль, підвищення температури тіла, судоми, галюцинації негайно викликайте «швидку допомогу», до приїзду лікаря необхідно очистити шлунок, викликавши блювоту, необхідно пити  якомога більше рідини.

В якому б обсязі не проводилася санітарно-освітня робота з профілактики отруєнь дикорослими грибами (інформування населення через ЗМІ, проведення диктантів в навчальних закладах міста та району, ознайомлення дітей з дикорослими грибами та отруйними рослинами) все ж таки можливість отруєння грибами залежить від свідомості громадян.

Лікар з гігієни харчування Кременчуцького МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» М.А. Кальницька

Все по темі: гриби  здоров`я 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин