Фізичні тренування завантажують мозок

Фізичні вправи здатні стомлювати мозок не менше від розумових.

Дослідження, проведені на атлетах, показали, що після інтенсивних фізичних тренувань мозок спортсменів також демонструє ознаки виснаження.

Стаття про це опублікована в журналі Current Biology, передає Naked Science.

Робота продемонструвала очевидний зв’язок між розумовими та фізичними зусиллями: і те, й інше вимагає когнітивного контролю діяльності. «Вам необхідно контролювати автоматичний процес, який змушує вас зупинятися при болях у м’язах або суглобах», — пояснює один з учених.

Для дослідження вчені відібрали 37 спортсменів, які виступають у силових видах спорту.

Середній вік піддослідних становив 35 років. Учасників експерименту поділили на дві групи. Спортсмени з першої проходили наступний цикл: 2 тижні тренувань з нормальною для кожного випробуваного інтенсивністю, тиждень тренувань зі зменшеною інтенсивністю, 3 тижні тренувань з підвищеною на 40% інтенсивністю і знову тиждень «розвантажувальних тренувань».

Друга група виступала як контрольна: спортсмени проходили аналогічний цикл, але на третьому етапі у них були тренування не з підвищеною, а з нормальною інтенсивністю.

Дослідники контролювали фізичну працездатність під час вправ на велосипеді в розвантажувальній фазі. Також за допомогою анкет кожні два дні оцінювалася суб’єктивна оцінка втоми спортсменів. Також було проведено поведінкове тестування і функціональна магнітно-резонансна томографія головного мозку.

Фізичне перевантаження на третьому етапі циклу змусило спортсменів почуватися стомленими. У стандартних поведінкових тестах атлети з першої групи поводилися більш імпульсивно, віддаючи перевагу швидшій нагороді перед більшою, але відкладеною.

ФМРТ, в свою чергу, показала, що у «перевантажених» спортсменів погіршувалася активація латеральної префронтальної кори головного мозку — ділянці, яка залучена до планування складної когнітивної поведінки та прийняття рішень.

Раніше вчені з’ясували, з якого віку починається старіння. В середньому це 50-55 років.

 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин