Скіфські поховання знайшли біля Кобеляк, де будують дорогу

 

На ділянці, яка входить в зону будівництва автомобільної дороги Н-31 Дніпро-Решетилівка, поблизу с. Грицаївка Кобеляцького району, археологи дослідили залишки двох курганів ранньозалізного часу. Нині дослідження продовжуються поблизу села Підгора Кобеляцького району. Тут вже зафіксували вісім археологічних об’єктів: курганні насипи та окремі поховання. У поховальних спорудах та поблизу фахівці виявили фрагменти керамічних ліпних горщиків, мисок, крем’яний скребок, дрібні фрагменти кісток тварин.

Були виявлені матеріали катакомбної та зрубної культур, матеріали скіфського та сарматського часу. На місці одного з курганів скіфського часу зі слідами давнього грабунку зафіксовано залишки двох кістяків – вельможі та, ймовірно, прислуги.

Днями археологічна експедиція розпочала другий етап дослідження території, якою проходитиме обхід Кобеляк. Науковці працюють над вивченням тимчасового житла XVII століття, в якому жили селітровари. Поряд знаходиться споруда, де у XVII-XVIII ст. виварювали селітру. Остання була стратегічним матеріалом як один з трьох складників пороху.

Загалом поверхневе обстеження цієї території було виконано у 2009-2010 рр., коли розроблявся проект будівництва обходу м. Кобеляки. Підрядна організація, яка будує нову дорогу, допомагає археологам в роботі. Спочатку спецтехнікою знімається верхній шар ґрунту, далі фахівці продовжують вручну досліджувати територію.

Під час будівництва цієї дороги аналогічні дослідження будуть проведені і в Решетилівському районі. Усі знахідки після камерального опрацювання та детального наукового вивчення будуть передані до музею, повідомляє Служба автомобільних доріг у Полтавській області.

Все по темі: захоронення  розкопки  скіфи 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин