Проблеми діабетиків

П

Про те, що у місті не вистачає ліків для тих хто хворіє на сахарний діабет відомо вже давно. Головна проблема – недофінансування з областного та державного бюджетів.

Якщо розглядати питання фінансів у відсотках то, одразу три бюджети мають ділити між собою фінансове навантаження та давати на закупівлю інсуліну 35-45 % державний бюджет та у рівних частинах місцевий та обласний. По факту ж, у 2019 році держава компенсували 42% витрат, а от область не дала жодної копійки на інсулін. При цьому, перевиконання обласного бюджету складає 120 мільйонів!!! Тож максимум шість могла би і віддати хворим мешканцям Кременчука.

Зараз же, коли люди приходять за безкоштовним інсуліном, можуть взагалі його не отримати – бо його просто немає! А не введення інсуліну є прямою загрозою життю хворих. Нажаль у нашому місті вже можна говорити про смертельні випадки, через нестачу медичного препарату.

Так лише Перша міська лікарня має отримувати на ліки для хворих на цукровий діабет 250 тисяч гривень, а має лише 90 000!!! Тобто дві третини хворих не можуть безкоштовно отримати необхідні ліки.

Під час 39 сесії міської ради це питання підняла депутат міської ради Оксана Піддубна. Її підтримав міський голова Віталій Малецький та повідомив, що сьогодні 24 жовтня це питання на сесії обласної ради підніме і депутат від Кременчука Наталія Макаруша.  Адже це вкрай важливе питання і інсулін завжди має бути у наявності.

Слід зазначити, що дитяча лікарня і всі пацієнти діти з цим важким діагнозом інсуліном забезпечені.

Також у сесійній залі була проголошена пропозиція, щоб міські аптеки щоденно повідомляли про реальну наявність інсуліну, а міський департамент охорони здоров’я оприлюднював цю інформацію на власному сайті. Це дасть можливість кременчужанам бачити реальну картину з наявності ліків, та зменшить їх витрати часу на дорогу до тієї аптеки де дійсно є інсулін. Щоб люди не бігали по усьому місту в його пошуках.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин