Як уберегтися від отруєння грибами

Страви з грибів — традиційний продукт у раціоні харчування мешканців багатьох регіонів України. Щороку в Україні реєструються харчові отруєння, що викликані споживанням грибів, найчастіше, пов`язані з вживанням невідомих дикорослих грибів, а також зеленушок, опеньок, зонтиків, печериць, маслюків, рижиків, підберезовиків та інших грибів.

Часто отруєння виникають внаслідок вживання дикорослих грибів, зібраних самостійно  і в лісах та лісопосадках на території Полтавської області. Багато отруєнь було викликано грибами, які потерпілі називали «схожими на їстівні». Цей феномен можна розглядати, як повне незнання дикорослих грибів. Якщо раніше отруєння були пов’язані переважно з отруйними грибами, то тепер спектр грибів значно розширився, на що треба звернути серйозну увагу.

В минулі роки найчастіше смертельні випадки були пов’язані з помилковим вживанням замість їстівних та умовно їстівних грибів блідої поганки. В цьому році причиною летальних випадків стали, крім блідої поганки, сироїжки, печериці, так звані голубінки, зонтики, решітки, «кури» та невідомі гриби. Слід брати до відома можливість накопичення токсичних речовин в грибах із навколишнього середовища, особливо не рекомендуємо збирати гриби біля великих транспортних магістралей.

Щоб не отруїтися дикорослими грибами  Кременчуцьке міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області радить:

– Відмовитися від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживати штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх у магазині.

– Не купувати гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

– Якщо Ви все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов’язково пам’ятайте наступне: ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів, не збирайте старих перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях.

-Під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини.

-Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.

-Не вживайте сирих грибів.

-Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше 3-х) протягом 30 хвилин.

-Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

-Гриби — не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, які годують груддю.

-Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібної ложки — вони помилкові. Срібло темніє при взаємодії з амінокислотами, які є як у їстівних, так в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, які містяться в усіх грибах.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі):

-Негайно викликайте «швидку допомогу». До її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами слабкого розчину марганцівки або сольового, можна зробити очисну клізму. Пийте багато.

-Недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила до організму.

ПАМ`ЯТАЙТЕ! Для того, щоб уникнути отруєння дикорослими грибами необхідно досконало знати гриби і розуміти, що від Ваших знань залежить життя Ваше та Ваших близьких.

Бережіть себе, своє здоров`я та здоров`я ваших дітей і рідних!

Все по темі: гриби  отруєння 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин