У Кременчуці вшанували пам’ять жертв голодомору

22 листопада у  Кременчуці відбувся меморіальний захід на вшанування пам’яті жертв голодоморів.

Цього дня чисельна громада Кременчука зібралася на чолі з міським головою Віталієм Малецьким біля пам’ятного знаку «Жертвам голодомору» пригадала закатованих голодом українців.

Перша половина ХХ століття для українського народу була дуже трагічною. Окрім двох світових війн, які плугом пройшли через українські землі, українці зазнали багато чітко скерованого лиха та горя.  Тільки упродовж минулого століття український народ пережив три голодомори, які  супроводжувалися жорстокими репресіями. За мінімальними підрахунками, жертвами голодоморів в Україні загинуло 5 – 6 млн. наших громадян. Деякі наукові дослідники стверджують, що в ті чорні роки на українській землі загинуло майже 8 млн. чоловік, із яких  500 тисяч на Полтавщині.

 І хоча Кременчук постраждав від голодомору значно менше, ніж прилеглі до нього сільські райони, але багато селян, рятуючись від голодної смерті, йшли до міста з надією на порятунок, багато з них помирало прямо на вулицях. Тому, можна сказати, що кременчужани теж відчули страхіття голоду.

Зі спогадами свідків «чорних» днів для України поділилася науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Вікторія Ширай.   Настоятель Свято-Миколаївського собору Отець Володимир Макагон провів панахиду за невинно загубленими душами наших земляків, які стали жертвами штучного голоду.

До підніжжя пам’ятного знаку «Жертвам голодомору»  представники теперішнього покоління українців поклали квіти з колоссями пшениці.    

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин