Хвороби вейперів: міф чи реальність

Абсолютно божевільно залишати ментолові сигарети на ринку і забирати ментолові або м’ятні електронні сигарети, вважає експерт.

Світ продовжує стежити за новиною про вейперів у США, які потрапили до лікарень із захворюваннями легень. Видання The Wall Street Journal опублікувало статтю, в якій дана відповідь на питання: що ж було причиною розвитку цих проблем?

Як стало відомо, спалахи захворювань були зафіксовані у всіх 50 штатах. При цьому, 87% постраждалих використовували рідини для вейпа, що містять тетрагідроканнабінол (ТГК) – основну діючу речовину марихуани. При цьому, медичне вживання марихуани дозволено у 33 штатах, у 11 з них – вживання у рекреаційних цілях.

Аналогічний висновок описаний в статті CNN. У ній говориться, що 80% хворих – віком до 35 років – купували «неофіційні» рідини для пристроїв. Такі картриджі вони використовували мінімум три місяці перед тим, як у них з’явилися симптоми хвороби легенів.

Обґрунтовану науково відповідь на початку листопада було дано Центром по контролю та запобіганню захворювань (США). У заяві йдеться про «прорив» у дослідженні цієї проблеми. Як виявилося, вітамін Е ацетат – один з найнебезпечніших елементів, що додаються до деяких рідин з ТГК. Це маслянистий хімікат, що являє собою синтетичну форму вітаміну Е. Його безпечно використовувати у харчових добавках та кремах для шкіри, але не вдихати.

Ацетат вітаміну Е використовується в США нелегальними виробниками рідин з ТГК задля здешевлення виготовлення продукту. Липка та подібна до меду речовина згущується й може залишатися у легенях, заважаючи їм функціонувати. За результатами досліджень проб, взятих у 29 пацієнтів у 10 штатах, ця хімічна речовина була виявлена ​​у всіх зразках. А інші потенційні токсини – рослинні та мінеральні олива – виявлені не були.

Попри прорив у дослідженнях, кількість постраждалих у США продовжує зростати. Тому держава почала боротьбу з продуктами для вейпінга. Адміністрація Президента почала розробку плану з впровадження заборони на продаж рідин. Це викликало хвилю обурення серед деяких експертів у галузі суспільної охорони здоров’я та курців, які намагаються відмовитися від звички за допомогою електронних систем. На їхню думку, такі дії можуть спровокувати «процвітання чорного ринку». Вони також вважають нелогічним прирівнювання вейпів до звичайних сигарет, оскільки доведено, що ці продукти містять на 90-95% менше шкідливих речовин.

Дейв Абрамс, експерт по контролю над тютюном та професор New York University’s College of Global Public Health стверджує: «Абсолютно божевільно залишати ментолові сигарети на ринку і забирати ментолові або м’ятні електронні сигарети. Це не має ніякого сенсу для охорони громадського здоров’я, якщо ви прагнете врятувати життя».

Варто відзначити, що загострення захворювань при використанні електронних систем не отримало такого поширення за межами США.

Наприклад, у Великій Британії електронні сигарети на державному рівні використовуються в якості альтернативного продукту для відмови від куріння.

Принцип, чому такі пристрої допомагають багатьом кинути курити, криється у природі залежності. Звикання відбувається через нікотин, але шкоди організму завдають продукти горіння тютюну – 7000 шкідливих речовин, канцерогени та смоли. Електронні системи, що унеможливлюють утворення диму, дозволяють зберегти ритуал споживання та дозу нікотину, що надходить у кров, знижуючи при цьому шкоду для здоров’я.

І хоча дослідження електронних сигарет все ще тривають та назвати їх повністю безпечними не можна, щорічно тільки у Великобританії 20 000 відмовляються від куріння за допомогою таких продуктів. Директор Public Health England, професор Джон Ньютон, вважає: «Якщо ви не курите – не використовуйте вейпи. Але якщо ви курите, то немає такої ситуації, коли було б краще продовжувати курити, ніж повністю переключитися на вейпінг».

Результати Великобританії пояснюються грамотним регулюванням та контролем за розповсюдженням альтернативних продуктів. Так, директива ЄС щодо використання тютюнових продуктів 2016 року, накладає обмеження на виробництво, маркування і рекламу даної категорії. Доступ до них забезпечений через канали інформації, призначені переважно для повнолітніх споживачів. Контролюється і вміст нікотину в електронних сигаретах – не більше 20 мг / мл. У США деякі продукти містять до 59 мг / мл.

Експерти сходяться на думці, що використовуватися повинні тільки ті рідини, що регулюються державою. Але й на особистому рівні можна дотримуватися декількох важливих рекомендацій. Не купуйте рідини «з рук», уточнюйте наявність масла TГК і додавання ацетату вітаміну Е, самостійно не «модифікуйте» рідину за допомогою ТГК препаратів. У разі виникнення симптомів (кашель, задишка, біль у грудях), варто звернутися до фахівця.

Нагадаємо, що найбільш ефективним способом уникнути ризиків є відмова від куріння. Але якщо ви не можете кинути, варто розглянути використання альтернативних продуктів, які зменшують шкоду для організму та допомагають поступово відмовитись від звички.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин