Вчені виявили в ДНК африканців гени невідомого досі виду людей

Вчені виявили докази існування загадкового “примарного населення” стародавніх людей, які жили в Африці приблизно півмільйона років тому і чиї гени тепер живуть в сучасних людях

Сліди невідомих предків були помічені, коли дослідники аналізували геном західних африканців. Вони виявили, що приблизно п’ята частина їхнього ДНК походить від невідомого досі родича, пише The Guardian, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

Генетики підозрюють, що предки сучасних західних африканців парувалися з невідкритим до цього часу видом людей десятки тисяч років тому. Змішання відбувалося так само, як і у випадку стародавніх європейців й неандертальців.

“У західних африканців ми помітили, що всі мають походження від цього невідомого архаїчного населення”, – сказав біолог Срірам Саркарараман, який очолив дослідження в Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі.

На відміну від сучасності, світ колись був домом для більшої кількості видів й підвидів людей. Коли вони контактували один з одним, парування було допустиме. В результаті сучасні європейці мають в собі трохи генів неандертальців, у той час як корінні австралійці, полінезійці й меланезійці мають успадкований генетичний код від денисівської людини. Вчені Арун Дурвасула й Срірам Саркарараман зібрали 405 зразків генетичного матеріалу чотирьох груп населення західної Африки й використали статистичні техніки, щоб перевірити, чи відбувалося змішання видів у їхніх предків в далекому минулому. Аналіз показав, що такі ознаки є в кожному зразку.

В африканських геномах вчених цікавили частини ДНК, які відрізнялися від генів сучасних людей. Це дозволило їм виділити ділянки, які найбільш вірогідно походять від інших стародавніх родичів. Порівнюючи такі фрагменти з генами неандертальців й денисівців, вони дійшли висновку, що вони походять від невідомої досі групи стародавніх людей.

“Вони, здається, сильно вплинули на геном сучасних людей, яких ми досліджували”, – сказав Санкарараман.

“На цей вид припадає від 2% до 19% генетичної спадковості”, – додав вчений. Для дослідження були взяті зразки чотирьох груп населення у трьох країнах: Нігерії, Сьєра-Леоне і Гамбії.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин