Законопроєкти про медіа та дезінформацію – це зашморг для ЗМІ

“Журналістську спільноту хочуть поділити на “правильних” і “неправильних” журналістів”

Українські журналісти вимагають відкласти законопроєкти про медіа та про дезінформацію як такі, що скеровані на придушення свободи слова.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення з акції під Офісом президента заявила телеведуча, генеральний продюсер телеканалу ZIK Наташа Влащенко.

Наташа Влащенко зауважила, що журналістів об’єднати не так просто, проте сьогоднішня акція об’єднала чи не всіх медійників. Телеведуча нагадала, що уже кілька місяців точиться палка дискусія щодо законів про медіа та про дезінформацію авторства нардепа Олександра Ткаченка та відомства, яке очолює Володимир Бородянський. У цих законопроєктах пропонується запровадити кримінальну відповідальність для журналістів, а також взяти під контроль блогерів, ютуберів та інших. Окрім того, пропонується розширити права національної ради з питань телебачення і радімовлення.

“Нацрада, як знаємо, орган не стільки регуляторний, скільки політичний. І для Нацради дуже важливо, “правильні” чи “неправильні” журналісти, “правильний” чи “неправильний” канал. А також вони пропонують розділити журналістську спільноту на “правильних” і “неправильних” журналістів. “Правильні” журналісти, яким буде видана національна картка, будуть отримувати захист держави, “неправильні” не будуть цього отримувати”, – наголосила Наташа Влащенко.

Телеведуча акцентувала, що сьогодні журналісти вимагають відкласти згадані законопроєкти як такі, що скеровані на придушення свободи слова.

“Чесно кажучи, це не придушення, а просто зашморг для українських медіа. І мені здається, що профільне міністерство і профільний комітет мають зайнятися іншою справою. Вони мають створити гуманітарну платформу для розвитку країни. Вони мають подумати, які умови створити для створення нових, цікавих, ефективних медійних майданчиків. Це дуже важливо сьогодні, а все інше, цензуру тощо, ми маємо залишити у минулому, тим більше, що технічно загнуздати блогерів чи людей, які працюють у мережі, неможливо. Це довів досвід Китаю та інших тоталітарних країн, які намагалися це зробити”, – заявила Наташа Влащенко.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин