НБУ має намір подати апеляційні скарги на рішення щодо наглядової ради Ощадбанка

Центробанк вважає таке рішення суду втручанням до сфери своєї виключної компетенції

Національний банк України (НБУ) не погоджується з рішеннями суду за позовами колишніх голови і членів наглядової ради Ощадбанку та оскаржить їх у суді вищої інстанції. Про це повідомляється на веб-сайті НБУ у четвер.

«Нацбанк має намір подати апеляційні скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 та 19 лютого, якими задоволено позовні заяви колишнього голови наглядової ради Ощадбанку Шевкі Аджунера, а також екс-членів наглядової ради Дмитра Власова та Олексія Резнікова», – зазначається у повідомленні.

Суд визнав протиправними та скасував рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Нацбанку про відмову у погодженні їхніх кандидатур на посади голови та членів наглядової ради Ощадбанку. 

Згідно з повідомленням, погодження керівників банків, у тому числі голови та членів наглядової ради, є виключно компетенцією Нацбанку відповідно до статті 42 закону про банки.

За даними НБУ, зокрема, Шевкі Аджунер одночасно, обіймаючи посаду голови наглядової ради Ощадбанку, головує також у наглядових радах Укренерго та Укрзалізниці, які є клієнтами банку: потенційний конфлікт інтересів.

Стосовно Дмитра Власова у повідомлені зазначається, що результати співбесіди продемонстрували неналежний рівень його професійної підготовки.

Як повідомлялося, члени наглядової ради Ощадбанку, кандидатури яких відхилив Нацбанк, були обурені рішенням банківського регулятора та заздалегідь попередили про намір відстоювати свою репутацію в суді.

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин